Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów

GDDKiA dostała „zielone światło” na podpisanie umowy z polsko-hiszpańskim konsorcjum firm Mostostal i Acciona Construcción na budowę ponad 10-kilometrowej drogi ekspresowej S19 na odcinku Rzeszów Płd. – Babica.

Jak poinformowała Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przetarg, który w połowie maja br. rozstrzygnięto wyborem Mostostalu i Acciona Construcción, został skontrolowany przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Kontrola zakończyła się pozytywnym wynikiem. 

– Po przedłożeniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy, możliwe będzie podpisanie kontraktu – zapowiedziała Joanna Rarus.

Do przetargu na budowę S19 na odcinku Rzeszów Płd. (Kielanówka) – Babica złożono sześć ofert. GDDKiA w Rzeszowie zdecydowała się wybrać, jako najkorzystniejszą, ofertę Mostostalu i Acciona Construcción, która opiewa ona na kwotę 2,23 mld zł. 

Budowa S19 będzie realizowana w systemie „Projektuj i buduj”. Droga ma być gotowa do 2026 r. Na trasie powstanie 6 estakad, 2 wiadukty nad S19, 3 przejścia dla zwierząt i 2-kilometrowy tunel. Powstanie też węzeł Babica typu „trąbka” oraz pierwsze na Podkarpaciu centrum zarządzania tunelem. Droga będzie posiadać po 2 pasy ruchu w każdym kierunku. 

 

Budowa S19 od Kielanówki do Babicy jest częścią realizacji międzynarodowej trasy Via Carpatia. Podkarpacki odcinek S19 docelowo ma mieć ok. 169 km. W tej chwili kierowcy mogą korzystać z ponad 30-kilometrowego odcinka „ekspresówki” od węzła Sokołów Małopolski do węzła Rzeszów Południe. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama