Reklama

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie po raz czwarty w tym roku organizuje nabór do pracy w Wielkiej Brytanii. Tym razem szuka chętnych do pracy w charakterze… rzeźnika.

W poprzednich rekrutacjach WUP w Rzeszowie prowadził nabór do pracy w Wielkiej Brytanii dla pracowników magazynu. Teraz rekrutacja dotyczy stanowisk rzeźnik-wykrawacz, klasowiec, bojowiec. Na godzinę będzie można zarobić od 8,5 do 10,5 funtów brytyjskich.

O pomoc w znalezieniu pracowników, brytyjski partner poprosił rzeszowski WUP.

– Zapewnia on kontrakt na czas nieokreślony, pomoc w znalezieniu zakwaterowania oraz opiekę koordynatorów mówiących po polsku. Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana, choć mile widziana i będzie atutem kandydata – mówi Wojciech Woś, doradca EURES w WUP w Rzeszowie.

Praca czeka w zakładach mięsnych na terenie całej Wielkiej Brytanii – pracodawca działa na brytyjskim rynku od 30 lat i zatrudnia 40 tysięcy pracowników. To praca przy rozbiorze mięsa, polegająca na wykrawaniu lub klasowaniu elementów wieprzowiny lub wołowiny, zarówno na taśmach jak i na stołach.

Wynagrodzenie może być wyższe, w zależności od doświadczenia kandydata. Praca odbywa się w systemie 10-godzinnym, w niektórych zakładach – na dwie zmiany. Tydzień pracy trwa 40 godzin, z możliwością nadgodzin (maksymalnie do 60 godzin tygodniowo) płatnych dodatkowo, w soboty.

– Pracodawca przewidział urlopy płatne. W wypadku wyjazdu wypoczynkowego do, na przykład Niemiec lub Holandii, urlopy będą bezpłatne. Pracownik otrzyma wszystkie narzędzia, ubranie ochronne i obuwie oraz przejdzie szkolenie BHP. W rozmowie kwalifikacyjnej będzie uczestniczył specjalista, który oceni kwalifikacje kandydata i zaoferuje pracę w zakładzie adekwatnym do jego umiejętności – dodaje Wojciech Woś.

Dokumenty aplikacyjne, w języku polskim lub angielskim, należy przesyłać do Wojciecha Wosia na adres e-mail: wwos@wup-rzeszow.pl, lub kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu: (17) 850 92 23.

Spotkanie informacyjne zaplanowane jest na 9 czerwca (czwartek). Wszystkie osoby zainteresowane zostaną powiadomione telefonicznie lub elektronicznie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: