Policjanci z Rzeszowa zatrzymali pracownika placówki SKOK w Sokołowie Małopolskim. Mężczyzna podejrzewany jest o przywłaszczenie niemal 900 tys. złotych. Policjanci szacują, że straty mogły być większe.

Do zatrzymania 22-letniego pracownika placówki doszło w piątek wieczorem. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa policjanci zostali zawiadomieni przez pracowników centrali kasy w Piekarach Ślaskich.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w sierpniu ubiegłego roku mężczyzna został zatrudniony w punkcie w Sokołowie Małopolskim. Mężczyzna prowadził punkt jednoosobowo. Z zebranych informacji wynika, że od tego czasu przywłaszczył na szkodę SKOK-u kwotę przynajmniej 861 tys. złotych. Jednak straty spowodowane jego działaniem mogą być znacznie większe.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Mężczyzna zniszczył część dokumentacji i w chwili obecnej trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia mechanizmów działania podejrzanego oraz ustalenia rzeczywistej kwoty, jaką przywłaszczył. W wyniku działań policjantów i prokuratora z przywłaszczonej kwoty udało się zabezpieczyć ponad 560 tys. złotych na rachunkach podejrzanego – poinformowała w komunikacie Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

W poniedziałek na wniosek prowadzącej w sprawie śledztwo Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, sąd zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama