Zdjęcie: Pixabay

Pratt &Whitney Rzeszów zaprasza na ulicę Hetmańska 120 młodych pasjonatów nauki, dzieci ciekawych świata i zachodzących w nim zjawisk. W dniach 20 maja-13 czerwca w siedzibie firmy odbywać się będzie niezwykła, interaktywna wystawa.

Organizatorem ekspozycji są Pratt & Whitney Rzeszów oraz Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu jest bezpłatny, ale mogą w nim uczestniczyć wyłącznie zorganizowane grupy szkolne. Zapisy prowadzone są poprzez profil www.facebook.com/prattwhitneypoland.

– Projekt ten jest kontynuacją naszych działań w obszarze edukacji naukowo-technicznej skierowanych do młodzieży wszystkich grup wiekowych. Wierzę, że profesjonalnie przygotowane pokazy interaktywne pozostawią w pamięci uczniów nie tylko niezapomniane wrażenia, ale także nową wiedzę – mówi Andrzej Czarnecki, dyrektor komunikacji PW Rzeszów oraz wiceprezes Fundacji Wspierania Edukacji.

Wystawa „Co słychać?” to nie lada gratka dla osób, które fascynują się akustyką. W jej obrębie każdy będzie mógł samodzielnie zbadać akustyczną falę stojącą lub sprawdzić, jak słyszą zwierzęta. To dopiero początek podróży po dźwiękach, w którą zabiorą was takie eksponaty jak puzon, uszy słonia czy echosonda.

Druga wystawa „Gdzie wzrok nie sięga” odsłoni niesamowite właściwości światła i polaryzacji, które nurtują najmłodszych odkrywców. Tę część wypełni ponad 20 interaktywnych eksponatów przedstawiających świetlne zjawiska znacznie lepiej i sugestywniej niż niejedna książka do fizyki.

– Nasza interaktywna wystawa, to gwarancja doskonałej zabawy i możliwość nauki poprzez doświadczenie, a ta nie ma sobie równych – uważa Andrzej Czarnecki.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama