Zdjęcie: materiały prasowe

Marta Żmuda Trzebiatowska, Katarzyna Skrzynecka, Janusz Chabior – to część znanych polskich aktorów, których będzie można zobaczyć w dwóch spektaklach komediowych „Prawda” i „Wieczór pożegnalny” – we wrześniu w Rzeszowie.

Organizatorem spektakli jest agencja Adria Art. „Prawdę” zobaczycie 18 września w Filharmonii Podkarpackiej, o godz. 19:00.

Wojciech Malajkat wyreżyserował jeden z dramatów Floriana Zellera, francuskiego pisarza, dramaturga i reżysera. W Polsce wystawiono kilka sztuk Zellera – „Godzinę spokoju”, „Kłamstwo”, „Ojca”, „Nim odleci” i „Z drugiej strony”. „Prawdę” po raz pierwszy przedstawiono na rodzimej scenie w 2013 r. Teraz sztukę wziął na warsztat Malajkat.

Spektakl próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy prawda zawsze wychodzi na jaw, a może każdy ma własną? I czy kłamstwa rzeczywiście mają krótkie nogi?

Michel (w tej roli Andrzej Zieliński) jest mistrzem manipulacji. Swoje wszystkie słabości i błędy potrafi ukryć pomiędzy kłamstwami a niedopowiedzeniami, które bawią do łez. Ale czy tak można żyć bez końca? Podczas siedmiu wyjątkowych scen czwórka przyjaciół zmierzy się z abstrakcyjną i niewiarygodną historią, która zmieni ich wszystkich.

„Prawda” to brawurowa komedia o historii pewnego kłamstwa. Choć w spektaklu nie pada choć jedno szczere słowo, to bohaterowie nauczą się o prawdzie naprawdę wiele. Na scenie zobaczycie: Beatę Ścibakówną, Martę Żmudę Trzebiatowską, Andrzeja Zielińskiego i Tomasza Sapryka. Bilety w cenach: 80, 110, 140, 150 zł, do kupienia na adria-art.pl.

„Wieczór pożegnalny”

Tydzień wcześniej, 11 września, w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa będziecie mogli zobaczyć prawie dwugodzinny „Wieczór pożegnalny”, którego autorami są: De Alexandre de la Patelliere i Matthieu Delaporte. Spektakl wyreżyserował Tomasza Dutkiewicz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Co zrobić, kiedy chcemy się pozbyć jednego z niewygodnych przyjaciół? Zablokować jego numer, skasować z Facebooka? A może… zaprosić go na wystawną kolację? To miało być piękne zakończenie długiej przyjaźni. Zamiast tego wyszła towarzyska katastrofa.

Pyszne jedzenie, dobra muzyka i najlepsze wino – oto przepis na udane spotkanie. Problem w tym, że Pierre i Clotilde zaprosili swojego przyjaciela nie po to, by z nim świętować, ale by zerwać z nim znajomość. Gdyby tylko wiedział, że to ostatni wieczór w ich domu…

Co się stanie, kiedy intryga wyjdzie na jaw? Komu pierwszemu puszczą nerwy? Czy to faktycznie koniec przyjaźni? Tyle pytań! I tylko jedno jest pewne – ten wieczór będzie inny niż wszystkie. 

W „Wieczorze pożegnalnym” grają: Katarzyna Skrzynecka, Janusz Chabior i Piotr Gąsowski. Bilety w cenach: 90, 110, 130, 140 zł, do kupienia na adria-art.pl. Spektakl będzie można zobaczyć o godz. 17:30 i 20:00. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama