Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Firma z Jarosławia zajmie się przygotowaniem dokumentacji ostatniego etapu rozbudowy ul. Jana Pawła II w Rzeszowie. Wykonawcę wyłoniono w drugim podejściu przetargowym.

Przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji rozbudowy trzeciego odcinka  ulicy Jana Pawła II – od Ustronnej do Budziwojskiej pod Pomnik Grunwaldu – udało się w końcu rozstrzygnąć.

– Opracowaniem dokumentacji zajmie się firma Nadzory i Projektowanie Budownictwa Lądowego z Jarosławia. Za swoją pracę otrzyma 187 tys. zł – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Dokumentacja ma być gotowa do końca października.

Trzeci odcinek ul. Jana Pawła II ma długość ok. 1,7 km. Na tej trasie powstaną nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodniki, ścieżki rowerowe, kanalizacja deszczowa, odwodnienia. Rozbudowa tego odcinka ul. Jana Pawła II jest planowana na lata 2018-2019.

Z kolei drugi etap rozbudowy tej samej ulicy – od Św. Antoniego do Ustronnej – ma około 840 metrów i według planów ma zostać zmodernizowany jeszcze w tym roku.

Drogowcy uważają, że po zakończeniu pełnej modernizacji ul. Jana Pawła na prawie 4-kilometrowym odcinku zwiększy się bezpieczeństwo kierowców, a także pieszych i rowerzystów.

W ub. r. do użytku został oddany pierwszy, ponadkilometrowy zmodernizowany odcinek – od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego. Te roboty wykonywała firma Skanska. Inwestycja kosztowała ok. 9,6 mln zł.

Skanska wybudowała cztery nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodnik po prawej stronie o szerokości dwóch metrów i dwukierunkową, drugą w Rzeszowie po ul. Iwonickiej, ścieżkę pieszo-rowerową z czerwonego betonu asfaltowego po lewej stronie o szerokości trzech metrów.

Wzdłuż ulic zostały przebudowane głębokie i niebezpieczne rowy. Dzięki nowej kanalizacji mieszkańcy dzielnicy Budziwój nie będą narażeni na podtopienia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.