Zdjęcie: Google Maps

Miasto wybrało projektanta przebudowy i rozbudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza w Rzeszowie. Za dokument zapłaci 299 tys. zł.

O przebudowie skrzyżowania miasto mówi od lutego br. Wtedy zaczęło szukać firmy, która w pierwszej kolejności zaproponuje rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo oraz włączanie się do ruchu kierowcom wyjeżdżającym z ul. Solarza na al. Witosa.

O przebudowę skrzyżowania wnioskowali do miasta mieszkańcy osiedla Krakowska Południe. Mają zostać wybudowane pasy włączenia i wyłączenia. Koncepcja przewiduje również przebudowę wlotów ulic Lewakowskiego i Rataja w Solarza.

Miasto przebuduje drogi o łącznej długości ok. 560 m. W przypadku Witosa – 300-metrowy odcinek, Solarza – ok. 60-metrowy, Rataja i Lewakowskiego – po 100 m. Do tego dojdzie przebudowa chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych i ich doświetlenie.

Na razie miasto wybrało projektanta całej inwestycji, to jedna z rzeszowskich firm – Biuro Usług Inwestycyjnych Andrzeja Mamczura. – Dokumentacja ma być gotowa jesienią przyszłego roku – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Wcześniej miasto zapowiadało, że projekt rozbudowy skrzyżowania al. Witosa z ulicą Solarza powinien być gotowy w pierwszej połowie 2024 roku. Nie wiadomo, kiedy rozpocznie się przebudowa samego skrzyżowania.

– Zakończenie przygotowania dokumentacji zbiegnie się w czasie z pracami nad projektem budżetu na rok 2025. I wtedy zapadać będą decyzje o tym, kiedy rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Solarza i Witosa – twierdzi Artur Gernand. 

– Nie chcielibyśmy odkładać w czasie tej inwestycji, chcemy ją rozpocząć możliwie szybko. Ile może kosztować? Więcej będziemy mogli powiedzieć po otrzymaniu dokumentacji, która zawierać będzie kosztorys inwestycji – dodaje Gernand.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama