Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jak w świetle prawa wygląda małżeństwo? Jak  się rozwieść? Jak wygląda kwestia dziedziczenia czy zachowku? – na te i wiele innych pytań związanych z prawem spadkowym i rodzinnym odpowiedzą specjaliści podczas konferencji naukowej „Prawo rodzinne i spadkowe wobec współczesnych zjawisk technologicznych i społecznych” organizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Konferencję, która odbędzie się w dniach 9-10 listopada (czwartek i piątek), organizuje Zakład Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego we współpracy z Kołem Naukowe Prawa Rodzinnego „Familiae”, działającym przy Wydziale Prawa i Administracji UR.

To już  trzecia z cyklu konferencja. Pierwsza odbyła się w 2015 roku pt. „Prawo alimentacyjne – zagadnienia problemowe”, druga w 2016 r. – „Wokół problematyki małżeństwa w aspekcie materialnym i procesowym”. Każda z nich cieszyła się dużym zainteresowaniem prelegentów. Wśród nich znaleźli się m.in. wysokiej rangi profesorowie prof. Jacek Gołaczyński, prof. Janusz Gajda, prof. Marek Andrzejewski, prof. Kinga Flaga-Gieruszyńska.

Tegoroczna konferencja jest już trzecią z cyklu. Tym razem wydarzenie naukowe zostało rozszerzone o aspekty prawa spadkowego.

– Pomysł na cykl konferencji naukowych poświęconych prawu rodzinnemu zrodził się z uwagi na fakt, iż świadomość prawna dotycząca tej gałęzi prawa była na bardzo niskim poziomie. Ponadto ówcześnie jest bardzo duże zainteresowanie prawem rodzinnym, jest ono na tyle interesujące, iż dotyczy każdego z nas na co dzień – wyjaśnia Klaudia Wójciak, prezes KNPR „Familiae”.

Tegoroczna konferencja jest szczególnie ważna, ponieważ  zostaną na niej poruszone kwestie dotyczące małżeństwa, rozwodu, sytuacji prawnej osób starszych oraz dzieci. Ponadto, zaproszeni prelegenci będą mówić o kwestiach dziedziczenia, zachowku, wierzycieli i dłużników.

– Każdy, kto interesuje się prawem rodzinnym, będzie podczas konferencji mógł poszerzyć swoje horyzonty, natomiast dla zwykłego laika może to być nowe ciekawe doświadczenie i zdobycie dodatkowej wiedzy – mówi Klaudia Wójciak.

Konferencja, której patronuje Rzeszów News, odbędzie się w budynku A0 (tzw. aula „Jajo”) Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1. Szczegółowy program konferencji dostępny jest TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama