Jedyna okazja dla fanów hip hopu. W najbliższy czwartek (17 marca) w Rzeszowie będzie można zobaczyć „Stretch and Bobbito: Radio That Changed Lives”- film o legendarnej, nowojorskiej audycji, która wypromowała m.in. Jay-z, Eminema.

Film zostanie pokazany w rzeszowskim pubie Mikrofon. Dokument przeniesie nas do lat 90. ubiegłego wieku, a konkretnie do legendarnej, nowojorskiej audycji radiowej „Stretch i Bobbito”, która jako niewątpliwie najważniejsze medium rapowego świata w czasach złotej ery hip hopu, pomogła rozpocząć karierę wielu ikonom rapu.

Na początku lat 90. Adrian „Stretch Armstrong” Bartos i Bobbito Garcia pokazali światu takich artystów jak: Biggie, Wu-Tang, Big Pun, Nas, a także dotychczas zupełnie nieznanych: Jaya-Z, Eminema, czy Fugees. A to tylko początek listy osób, które gościł tytułowy duet.

Łączna sprzedaż płyt wszystkich artystów, które miały swoją premierę w ramach audycji radiowej dawno temu przekroczyła 300 milionów. Wieczorny program miał kultowe znaczenie nie tylko w świecie muzyki, ale także mody, czy sztuki, nie wykluczając również świata więziennego.

Gdy Jay-z po raz pierwszy był gościem audycji, nie miał na koncie nawet jednej sprzedanej płyty a jego jedynym źródłem dochodu były narkotyki. Premiery płytowe (np. NaS – Illmatic), ekskluzywne freestyle wykonywane na żywo w ramach programu przez takie tuzy rapu, jak np. Notorious Big, Busta Rhymes, czy Big L były tutaj codziennością.

Oglądając film, będziemy mieli okazję usłyszeć także bezcenne fragmenty materiałów, m.in. zaginione wersy Biggie Smallsa.

Stretch i Bobbito stworzyli razem wyjątkową audycję, która zmieniła oblicze muzyki na zawsze.  Możecie poznać tę niesamowitą historię podaną z wyjątkowym poczuciem humoru. Będzie to pierwsza i jedyna okazja, aby obejrzeć ten wybitny dokument w Rzeszowie. Film będzie wyświetlany wraz z polskimi napisami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wstęp kosztuje 15 zł. Premiera filmu, który trwa 98 minut, o godz. 20:00. Po niej afterparty. Imprezę nakręcać będzie DJ Noriz z Jasła, którego sety przepełnione są esencją rapowego brzmienia z lat 90, zmixowane z nufunkowo mashup’owym stylem.

Wystąpi także DJ Chester, pierwszy i jak na razie jedyny Polak, który ukończył amerykańskie Scratch Dj Academy – najbardziej prestiżową szkołę DJ’ów na świecie, założoną przez legendarnego Jam Master Jay’a z RUN DMC.

DJ Chester ma na koncie występy w USA (Chicago, New York), Szkocji (Glasgow, Edinburgh), Francji oraz niezliczoną liczbę koncertów w Polsce. Prowadził serię streetballowych zawodów Red Bull King Of The Rock. Jego sety to przede wszystkim solidna dawka funku, soulu, breaków, rapu z dodatkiem R’n’B, dancehallu oraz trapu.

Afterparty w Mikrofonie rozpocznie się o godz. 21:30.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama