Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News

Planowana na sobotę 13 lipca premiera nowego repertuaru fontanny multimedialnej w Rzeszowie nie odbędzie się. 

O odwołaniu wodnego spektaklu w piątek poinformowała Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. Powodem są „przyczyny techniczne”. 

Plan był taki, że mieszkańcy w sobotę o godz. 21:30 zobaczą dwa premierowe programy fontanny multimedialnej, inspirowane muzyką Antonio Vivaldiego – „Cztery pory roku” i „Małe rzeczy w dużej skali”. Na zlecenie miasta przygotowała je firma Bodigi. Za nowy repertuar ratusz zapłaci ponad 90 tys. zł.

Na premierę trzeba będzie jeszcze poczekać. Jak długo? Nie wiadomo. Na pewno nowych pokazów fontanny nie będzie w tym miesiącu. Odwołanie sobotniej premiery nie oznacza, że pokaz specjalny nie odbędzie się w ogóle. W zastępstwie będą znane z poprzednich lat pokazy „Magia kina” i „Sporty ekstremalne”, także o 21:30.

W dwie kolejne lipcowe soboty zaplanowano: „Historia Muzyki”, „Innowacyjny Rzeszów” (20 lipca o 21:30) oraz „Magia Kina”, „Sporty ekstremalne” (27 lipca o 21:00). 

Ratusz przypomina o trwających pokazach codziennych fontanny. Pokaz dla dzieci o 13:00. To kompilacja utworów z bajek dla dzieci. O 17:00 zaś pokaz dzienny – Set Fire to the Rain- Adele, Uptown Funk- Mark Roson, Bruno Mars, Moves Like Jegger- Maroon 5. O 21:00 pokaz wieczorny: Depeche Mode – Policy of Truth, Muse – Panic Station, Coldplay – Princess of China.

Od 2 września do 13 października pokaz wieczorny będzie się rozpoczynał o 20:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama