Rzeszowski Teatr Przedmieście zaprasza na premierę spektaklu „Ja jestem Kasia z Heilbronnu”, która odbędzie się 7 września o godz. 19:00.

„Ja jestem …” w reżyserii Anety Adamskiej to spektakl oparty na wątkach autobiograficznych, który porusza problem powinności i wolności, a także naszej bezradności i siły wobec nieoczekiwanego. Widz zostaje zaproszony do pokoju dziecinnego pełnego bajkowości, ale też samotności, strachu i okrucieństwa. Bohaterowie przedstawienia tylko chwilami przypominają ludzi. Częściej stają się podejrzanymi typami z cyrku, kukłami i marionetkami tańczącymi w rytm onirycznej muzyki.

Bierzemy udział w dziwnej i przerażającej maskaradzie, gdzie na plan pierwszy wyłania się dramat człowieka uwięzionego w konwenansie obyczajów i przyzwyczajeń. Symboliczna wieloznaczność przedstawienia oparta na przenikaniu się tonów dramatycznych i ironicznych, nostalgicznych i groteskowych wyraża naszą ludzką bezradność wobec wyroków losu. A w tle słychać cichy chichot śmierci…

Producentem spektaklu jest Galicyjskie Towarzystwo Edukacyjne „GATE” we współpracy z Teatrem Przedmieście. Premiera odbędzie się w siedzibie teatru przy ul. Reformackiej 4 w Rzeszowie. Kolejna prezentacja spektaklu odbędzie się 12 września o godz. 19:00. Rezerwacje można zgłaszać pod numerem telefonu: 667 714 730.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama