Zdjęcie: materiały Teatru Maska

Teatr Maska wraca do gry po pandemicznej przerwie. W najbliższą sobotę wystawi premierowo spektakl „Kajtuś Czarodziej” na motywach powieści Janusza Korczaka.

Kajtek to bardzo niespokojny chłopiec. Choćby bardzo się starał, nie potrafi wysiedzieć w miejscu. Jedynie babcia potrafi dotrzeć do chłopca i opowiada mu niesamowite, pełne tajemnic historie. Te opowieści pobudzają jego wyobraźnię do tego stopnia, że zaczyna on marzyć o zostaniu czarodziejem. 

Śmierć ukochanej osoby sprawia jednak, że niewinne, zabawne czary stają się groźne, a jego magia niszczycielska. Czy Kajtkowi uda mu się odzyskać równowagę? W jak niesamowite przygody i miejsca zaprowadzi go czarodziejska moc?

– „Kajtuś Czarodziej” to podróż po czasie, przestrzeni i świecie wyobraźni tytułowego bohatera, który uczy się dostrzegać i doceniać magię otaczającego nas świata – wyjaśnia Helena Radzikowska, reżyserka spektaklu. 

– To opowieść o wielkiej wyobraźni, która zmienia świat. W tej historii każdy znajdzie coś dla siebie, i ci młodsi, i ci starsi – zachęca Maciej Owczarek, który wciela się w tytułowego bohatera.

Premiera odbędzie się w sobotę, 6 marca, o godz. 16:30. Kolejne spektakle zaplanowano na niedzielę, 7 marca, na godz. 14:30 i 16:30. Ostatnie wolne bilety dostępne są na stronie internetowej Teatru Maska. Cena: 16 zł.

Twórcami spektaklu są: Helena Radzikowska (reżyseria), Magda Żarnecka (adaptacja), Ludmiła Bubánová (scenografia), Natasza Topor (muzyka), Anna Sawicka-Hodun (ruch sceniczny), Agnieszka Waszczeniuk (projekcje), Maciej Iwańczyk (reżyseria światła) i Anna Złomańczuk (asystent reżysera). 

W obsadzie znaleźli się: Jadwiga Domka, Kamil Dobrowolski, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek i Anna Złomańczuk. 

Zdjęcie: materiały Teatru Maska

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama