Zdjęcie: Youtube.com / The Freeborn Brothers
Reklama

Rzeszowski zespół The Freeborn Brothers prezentuje premierowy kawałek „Chodźmy tam”, będący zapowiedzią nowej płyty „Instatnt Magic”. W teledysku wzięła udział polska „Trucking Girl” – Iwona Blecharczyk.

The Freeborn Brothers to zespół powstały w 2013 roku, który mimo swojego młodego stażu muzycznego, brał udział w wielu prestiżowych festiwalach, takich jak Colours of Ostrava czy Mighty Sounds. W 2017 roku zespół otrzymał nagrodę jury Werbel 2016 za najlepszą płytę roku w plebiscycie Radia Rzeszów.

Zespół specjalizuje się w muzyce gypsy folk. Gra szybkie utwory, które są mieszanką punku z folkiem, a nawet muzyką country.

Utwór „Chodźmy tam” zapowiada nową, czwartą już płytę zespołu, którego oryginalne brzmienie podbiło już dziesiątki muzycznych klubów na świecie – od Skandynawii po Bałkany, od Wysp Brytyjskich po Brazylię. Energetyczne, melodyjne kawałki grane ze słowiańskim sercem i bałkańską duszą porwą do zabawy każdego, niezależnie od wieku, czy muzycznego gustu.

Zapewne wszyscy pamiętają słynną „Pieśń żałobną dla policyjnej Alfy”, którą zespół zyskał sympatię nie tylko rzeszowskich słuchaczy, ale i lokalnych koneserów dobrego humoru.

Muzycy, w nowym utworze, również poruszają wątek motoryzacyjny. Zaskoczeniem może być fakt, że w najnowszym teledysku zespołu możecie zobaczyć niezwykłą gwiazdę polskiego YouTube’a, której pasją są ciężarówki. Mowa o Iwonie Blecharczyk – polskiej królowej truckingu, która zyskała ogromną rzeszę fanów w sieci. Na swoim kanale ma już 130 tysięcy subskrybentów oraz 36 milionów wyświetleń.

W nowym projekcie The Freeborn Brothers Iwona Blecharczyk wystąpiła wraz z muzykami zespołu: Nikodemem Soszyńskim (banjo, perkusja, wokal), Mateuszem Pleśniakiem (akordeon, gitara, wokal) i Pawłem Kusiem (kontrabas, gitara basowa, wokal). Na instrumentach dętych akompaniują im Krzysztof Rakoczy i Arkadiusz Hawro.

Nowa płyta  pt. „Instant Magic”, której zapowiedź możecie już teraz usłyszeć, swoją premierę obchodzić będzie 9 października w Rzeszowie. 

IWONA RADLIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: