Dzisiaj (10 października) do kin wchodzi film „Bogowie” z Tomaszem Kotem w roli głównej. Film opowiada o kilku latach z życia wybitnego polskiego kardiochirurga, Zbigniewa Religi.

[Not a valid template]

 

Film “Bogowie” Łukasza Palkowskiego opowiada o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi (Tomasz Kot), który w roku 1985 przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce.

“Bogowie” portretują wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na ten film w Heliosie przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie (15 października, godz. 18.00). Aby je zdobyć, należy odpowiedzieć na pytanie: w jakim jeszcze filmie biograficznym zagrał Tomasz Kot?

Zasady konkursu

Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. W tytule maila należy podać: Bogowie

Zgłoszeń należy dokonać imiennie (należy podać imię i nazwisko).

Udział w konkursie i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane osobowe wykorzystane będą do weryfikacji tożsamości uczestników i odbioru nagród.

Konkurs trwa do wtorku (14 października) do godziny 20:00. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni mailem do godz. 22.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama