Reklama

Od piątku (30 maja) w kinach Helios można obejrzeć film „Czarownica” z udziałem Angeliny Jolie. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na środowy seans.

[Not a valid template]

 

Zrealizowany z wielkim rozmachem film „Czarownica”, z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej „Śpiącej królewny”. Czarownica po raz pierwszy pojawiła się na srebrnym ekranie w 1959 roku i do dziś jest najsłynniejszym czarnym charakterem Disneya.

Tytułowa Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień… Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowonarodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa.

Produkcja „Czarownicy” rozpoczęła się 11 czerwca 2012 r. w słynnym angielskim Pinewood Studios, gdzie nakręcono większość scen. Zdjęcia trwały pięć miesięcy, wykorzystano do ich realizacji sześć planów w halach oraz ogromne tereny na zewnątrz.

W produkcji wykorzystano szereg wyjątkowych dekoracji. Odpowiedzialni za kierownictwo produkcji Gary Freeman i Dylan Cole oraz scenograf Lee Sandales wspólnie ze Strombergiem zbudowali wewnętrzne i zewnętrzne scenografie godne epickich opowieści filmowych.

„To chyba najbardziej oszałamiające dekoracje, jakie widziałem w życiu” – miał wykrzyknąć Dean Semler, operator i zdobywca Oscara, na widok Sali Audiencyjnej zamku, gdzie odbył się chrzest Aurory.

Według recenzentów filmu, najpiękniejszy cyborg Hollywood, czyli aktywistka, matka i ikona seksu Angelina Jolie powraca na ekran w roli nie do końca czarnego charakteru w disneyowskiej wersji bajki o „Śpiącej Królewnie”. Nawet z rogami i sztucznymi kościami policzkowymi wygląda spektakularnie, podobnie jak cały, imponująco zrealizowany i wciągający, film, który spodoba się nie tylko najmłodszym.

Konkurs

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na film w Heliosie przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie (4 czerwca, godz. 17.45). Żeby je zdobyć trzeba odpowiedzieć na pytanie: jaki jest tytuł filmu, w którym Daniel Olbrychski zagrał z Angeliną Jolie?

Zasady konkursu

Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl.

W tytule maila należy podać: Czarownica w Heliosie.

Zgłoszeń należy dokonać imiennie (należy podać imię i nazwisko).

Udział w konkursie i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane osobowe wykorzystane będą do weryfikacji tożsamości uczestników i odbioru nagród.

Konkurs trwa do godziny 20 w niedzielę 1 czerwca. Warunkiem konkursu jest także polubienie konkursowego postu na naszym Facebooku, na którym poinformujemy o wynikach konkursu po jego zakończeniu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=8ePNx8Qp20s

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: