Anglista (Clive Owen) i pani od plastyki (Juliette Binoche) w komedii romantycznej Freda Schepisi. Ogląda się z ciekawością i z nutką rozbawienia.

[Not a valid template]

Choć Jack i Dina pracują w jednej szkole, z pozoru dzieli ich wszystko. On jest nauczycielem angielskiego, który nie stroni od alkoholu, ona malarką abstrakcyjną włoskiego pochodzenia. On zachwyca się możliwościami, jakie daje słowo pisane, ona uznaje tylko obrazy, które pobudzają wyobraźnię. Oboje są niespełnieni i nieszczęśliwi. On od lat nie może wydać książki, ona z powodu choroby przestała malować.

Pewnego dnia Jack wpada na genialny pomysł. Chcąc oderwać swoich uczniów od telefonów komórkowych i mediów społecznościowych, planuje zainspirować ich prawdziwymi wartościami. Rzuca Dinie wyzwanie. Muszą udowodnić podopiecznym, co w życiu jest ważniejsze i co może ich więcej nauczyć: słowa, czy obrazy? Dina podejmuje się zadania i przystępuje do rywalizacji. Wkrótce Jack i Dina przekonają się, że więcej ich łączy niż dzieli, a prawdziwe problemy tkwią w nich samych.

Konkurs

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na film w Heliosie przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie (19 czerwca, godz. 19). Żeby je zdobyć trzeba odpowiedzieć na pytanie: kto napisał muzykę do tego filmu?

Zasady konkursu

Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W tytule maila należy podać: Wypisz, wymaluj

Zgłoszeń należy dokonać imiennie (należy podać imię i nazwisko).

Udział w konkursie i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane osobowe wykorzystane będą do weryfikacji tożsamości uczestników i odbioru nagród.

Konkurs trwa do godziny 13 w czwartek 19 czerwca.

Mamy również Was bilety na dwa inne filmy w kinie Helios. Na „Imigrantkę” w ramach Kina Konsera. Szczegóły znajdziecie TUTAJ. I bilety na „22 Jump Street”. Szczegóły TUTAJ.

httpv://www.youtube.com/watch?v=dkQboPC2cS8

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama