Reklama

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych nagrodziła inwestorów. W kategorii „nowoczesne technologie” zwyciężyła firma „BorgWarner”, która ma swoją fabrykę w Jasionce.

[Not a valid template]

 

Doroczna gala świąteczno-noworoczna podczas której uhonorowano najbardziej znaczące inwestycje zagraniczne odbyła się niedawno w hotelu Polonia Palace w Warszawie. PAIiIZ nagrodziła zagranicznych inwestorów już po raz siódmy. Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego reprezentował wiceprezes agencji Grzegorz Wysocki.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: wartość inwestycji, zatrudnienie oraz nowoczesne technologie. Przyznano również nagrodę za całokształt działalności.

W kategorii „nowoczesne technologie” nominowane zostały firmy: BorgWarner, Samsung Electronics R&D oraz Hamilton Sunstrand. Ostatecznie zwyciężyła amerykańska firma Borg Warner, która w Rzeszowie otworzy Nowe Centrum Techniczne i zakład produkcyjny. Technologie wykorzystywane przez firmę, przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji substancji szkodliwych przy równoczesnej poprawie własności jezdnych.

Nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe Rzeszów Technical Center będzie miejscem pracy inżynierów i konstruktorów zajmujących się projektowaniem i badaniem turbosprężarek oraz ich komponentami. Dyrektorowi zakładu Markowi Zabielskiemu nagrodę wręczył wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

BorgWarner prowadzi działalność produkcyjną na Podkarpaciu od 2008 r. Zajmuje się produkcją turbosprężarek do silników benzynowych i diesla dla Volkswagena, Fiata/GM, Forda oraz Audi. Na linii produkcyjnej powstaje około miliona turbosprężarek rocznie.

Liderem w kategorii „zatrudnienie” w 2013 r. został Amazon. Firma ogłosiła w tym roku stworzenie w Polsce trzech centrów logistycznych, w których pracę znajdzie 6 tys. osób. W kategorii „największa inwestycja” nagroda została przyznana firmie General Motors Manufacturing Poland. Amerykański koncern w gliwickim zakładzie wyprodukuje najnowszy model Astry 5 generacji. Nagrodę w kategorii „całokształt działalności” otrzymała Procter & Gamble, jedna z największych firm na świecie działająca na rynku FMCG, która w tym roku obchodzi 20-lecie działalności na polskim rynku.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.