Prof. Czesław Kłak, dyrektor Kolegium Prawa Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie, został członkiem Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych. Z Podkarpacia jest jedynym ekspertem Towarzystwa.

[Not a valid template]

 

PTBP to organizacja skupiająca praktyków i naukowców zajmujących się badaniami poligraficznymi. Decyzję o przyjęciu prof. Czesława Kłaka w poczet członków Towarzystwa jego zarząd podjął 10 lutego.

Jak tłumaczą swoją decyzję przedstawiciele Towarzystwa, jest to wyraz uznania dla dorobku naukowego prof. Kłaka, jak również prowadzonych przez niego badań. W skład Towarzystwa wchodzą najwybitniejsi w Polsce i o uznanym autorytecie w Europie specjaliści w zakresie badań poligraficznych.

Prof. Czesław Kłak jest jednym z kilkunastu w całej Polsce i jedynym na Podkarpaciu ekspertem Towarzystwa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Głównym celem Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych jest podnoszenie jakości badań poligraficznych przeprowadzanych w Polsce. Towarzystwo skupia naukowców i praktyków zajmujących się badaniami poligraficznymi, organizuje szkolenia i warsztaty dla praktyków, przygotowuje ekspertyzy zwłaszcza dla sądów i prokuratur, a także firmom i osobom prywatnym

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl jest jedyną uczelnią na Podkarpaciu i jedną z nielicznych w Polsce, która ma najwyższej klasy poligraf (wariograf) inaczej zwanym „wykrywaczem kłamstw”. Urządzenie wykorzystywane jest nie tylko do prowadzenia zajęć dydaktycznych, ale także do badań naukowych w Zakładzie Kryminalistyki i Kryminologii, którym kieruje prof. Czesław Kłak.

Prof. Czesław Kłak jest dyrektorem Kolegium Prawa WSPiA, specjalistą z zakresu prawa karnego, postępowania karnego oraz międzynarodowej ochrony praw człowieka. Jest opiekunem uczelnianej Kliniki Prawa, w której pomaga studentom w udzielaniu bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców regionu. Prof. Kłak jest również członkiem Fundacji na rzecz Bezpiecznego Obrotu Prawnego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama