Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Kilkaset osób wzięło udział w oficjalnej prezentacji siatkarzy Asseco Resovii przed nowym sezonem 2019/2020.

Prezentacja odbyła się we wtorek wieczorem w Galerii Rzeszów, która od wielu lat sponsoruje rzeszowski klub. Zanim siatkarze weszli na scenę, dla publiczności zaśpiewał Mateusz Ziółko, kibice mieli okazje zdobyć nagrody w konkursach. Można była także podziwiać występy cheerleaderek SensDance oraz grupy St8workout.

– Mieszkam w Rzeszowie 15 lat. Jak tutaj przyjeżdżałem, występowałem w barwach Asseco Resovii 9 lat, nie sądziłem, że zostanę z wami tak długo. Urzekło mnie miasto, urzekli mnie ludzie. Ten klub to nie tylko wyłącznie sport, ale też jak się żyje w mieście – mówił ze sceny do kibiców Krzysztof Ignaczak, prezes Asseco Resovii. 

– Chciałbym, żebyśmy chłopaków zarazili, żeby oni zostali z nami na dłużej, zaangażowali się, pokochali ten klub i to miasto. Życzmy sobie pozytywnych emocji i walkę sportową do samego końca. Mam nadzieję, że wspólnie obudujemy twierdzę rzeszowską – dodał Ignaczak. 

Galę wieczoru poprowadził znany dziennikarz Polsatu Sport – Jerzy Mielewski. 

W sezonie 2019/2020 do Resovii dołączyli: Kandyjczyk Nicholas Hoag, Belg Tomas Rousseaux, Bartłomiej Krulicki, Bartosz Mariański i Grzegorz Kosok, Zbigniew Bartman, Francuz Nicolas Marechal oraz Marcin Komenda. Resovię poprowadzi Piotr Gruszka, który zastąpił rumuńskiego szkoleniowca Gheorghe Cretu.

Asseco Resovia rozpocznie sezon wyjazdowym meczem z GKS-em w Katowicach. Kolejne trzy spotkania rozegra we własnej hali Podpromie: 30 października z MKS-em Ślepskiem Malow Suwałki, 2 listopada z Indykpolem AZS-em Olsztyn, 6 listopada z BKS Visłą Bydgoszcz.

Pełny skład Asseco Resovii na sezon 2019/2020:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rozgrywający: Kawika Shoji, Marcin Komenda

Atakujący: Zbigniew Bartman, Damian Schulz

Przyjmujący: Rafał Buszek, Nicolas Marechal, Nicholas Hoag, Tomas Rousseaux.

Środkowi: Bartłomiej Krulicki, Grzegorz Kosok, Marcin Możdżonek, Bartłomiej Lemański

Libero: Luke Perry, Bartosz Mariański

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama