Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Andrzej Duda, prezydent RP
Reklama

Podkarpaccy terytorialsi w sobotę (30 września) będą świętować 6-lecie Wojsk Obrony Terytorialnej. Do Rzeszowa przyjedzie prezydent RP Andrzej Duda. 

Święto terytorialsów rozpocznie się o godz. 11:00 mszą świętą w kościele garnizonowym przy ul. Reformackiej 5. Uroczysty apel na al. Cieplińskiego zaplanowano na 12:30.

Od 10:00 do 14:00 zamknięte dla ruchu będą ulice: Reformacka (do Langiewicza), Hoffmanowej, Mochnackiego, Cieplińskiego, Sondeja, Jałowego i Pułaskiego oraz dodatkowo od 8:00 do 18:00 ulica Sobieskiego – od ronda Sokoła do Urzędu Wojewódzkiego.

Obchody 6-lecia WOT na al. Cieplińskiego zakończą się defiladą. Będzie można zobaczyć sprzęt WOT i Sił Zbrojnych RP: czołgi Abrams i Leopardy, armatohaubice KRAB i K9, samobieżne moździerze RAK, transportery Rosomak i zestawy przeciwlotnicze Hibneryt.

Na rzeszowskie obchody 6-lecia WOT przyjedzie Andrzej Duda, prezydent RP. Przyjazd zapowiedział także Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. 

Po apelu, w ogrodach bernardyńskich i przed Urzędem Wojewódzkim zaplanowano pokaz sprzętu wojskowego. W pikniku wezmą udział WOT, 21. BSP, CWCR, straż graniczna, Służba Więzienna, policja, straż pożarna, IPN oraz Lasy Państwowe.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W punktach promocyjno-informacyjnych żołnierze opowiedzą o służbie w WOT oraz jak wstąpić w ich szeregi. Dla najmłodszych dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnie, eurobungee, fotobudka, zabawy z nagrodami. Dla każdego wata cukrowa i popcorn.

Animatorzy nałożą kamuflaż wszystkim chętnym, którzy przyjdą na piknik. Nie zabraknie też wojskowej grochówki. 

Zmiany komunikacyjne pojawią się już w piątek (29 września). Od 20:00 do 23:00 zamknięte dla ruchu będą ulice: Reformacka (do Langiewicza), Hoffmanowej, Mochnackiego, Cieplińskiego, Sondeja, Jałowego i Pułaskiego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama