Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Mieszkańcy Rzeszowa przyklaskują pomysłowi ratusza, by ulicę Szopena przekształcić w ulicę jednokierunkową. 

Pomysł w piątek rzucił na Facebooku Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Chodzi o odcinek od Filharmonii Podkarpackiej do placu Śreniawitów. To obecnie dwukierunkowa ulica. Na porządku dziennym są utrudnienia i korki, gdy kierowcy jadący od placu Śreniawitów chcą skręcić w lewo w ulicę Szopena.

„Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego – od strony filharmonii w kierunku placu Śreniawitów da także możliwość wytyczenia na tym odcinku ul. Szopena dwukierunkowej ścieżki rowerowej” – uważa Konrad Fijołek i zapytał internautów: „Co myślicie o wprowadzeniu takiego rozwiązania?”.

Na odpowiedzi długo nie musiał czekać.

„Bardzo dobry pomysł. Dodatkowo wprowadzić zakaz skrętu w lewo z ul. Kilara w ulicę Podpromie”, „Jak najbardziej powinna być jednokierunkowa. Skręcające w nią [ul. Szopena – przyp. red.] auta blokują w godzinach szczytu pół pl. Śreniawitów”. „I w godzinach szczytu zakaz skrętu z trasy zamkowej na Podpromie – to samo!” – komentują internauci. 

Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa mówi, że do ratusza docierają sygnały od mieszkańców, by ulicę Szopena przekształcić w ulicę jednokierunkową. – Takie rozwiązanie mogłoby w pewien sposób wyeliminować problemy na pl. Śreniawitów, gdzie czasem tworzą się korki do świateł, za światłami i na ulicy Lisa Kuli – twierdzi Artur Gernand. 

Urzędnicy mówią, że prezydent na razie „rozpoznaje temat”. Na razie nie wiadomo, kiedy miałaby zapaść decyzja o zmianach w ruchu na ulicy Szopena.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama