Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Dla zwierząt zbliża się najgorsza noc w roku – sylwestrowa. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek apeluje do mieszkańców, by zrezygnowali z fajerwerków. 

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu z nas to czas oczekiwany, pełen nadziei i planów na Nowy Rok. Niektórych czeka szampańska zabawa do rana. To, co dla niektórych z nas jest niewinną zabawą, dla zwierząt jest przeżywanym co roku koszmarem.

Tysiące dzikich i domowych zwierząt, na skutek ogromnego stresu, traci w okresie noworocznym życie. Uciekające w panice ptaki rozbijają się o ściany budynków. Psy i koty umierają na zawał serca. Wybudzone z zimowego snu dzikie zwierzęta giną. 

Dlatego, jak rok temu, Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, przyłącza się do internetowej akcji #niestrzelamwsylwestra. – Powstrzymajmy się od zbędnego strzelania w Sylwestra – zaapelował w piątek, 29 grudnia, prezydent. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Ja #niestrzelamwsylwestra, i jeśli Wy tylko możecie, też tego nie róbcie. Dla nas to chwila uciechy, dla zwierzaków ogromny strach – zwraca uwagę Fijołek. Jego zdaniem, lepiej przeznaczyć pieniądze z fajerwerków na schroniska, np. Kundelek czy Fundację Felineus.

 

Ostatni dzień 2023 roku w Rzeszowie odbędzie się po raz kolejny bez hucznych koncertów na Rynku, nie będzie ani fajerwerków, ani laserów. Od godz. 21:00 do 2:00 w nocy przy studni będzie grał DJ Greg.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama