Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Kto chce może chwycić za łopatę i posadzić drzewa. Będzie też miód z miejskiej pasieki, sadzonki roślin do zabrania do domu i atrakcje dla dzieci. 

Do wkopania w ziemię będzie 15 dębów. Prezydent Konrad Fijołek posadzi je wspólne z mieszkańcami Rzeszowa. Można przyjść i pomóc, albo tylko się przyglądać. 

Dla tych, którzy zechcą spędzić piątkowe popołudnie w Parku Papieskim, przygotowano 400 różnych sadzonek, które będzie można zabrać do domu. Rozdadzą je pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej.

Będzie można również sprawdzić jak smakuje miód z miejskiej pasieki. Dwa lata temu, na  terenie Zakładu Uzdatniania Wody Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, ustawiono 10 uli. Zasiedliły je pszczoły rasy krainka, łagodne, ale pracowite. Kilka dni temu zakończyło się czwarte miodobranie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

MPWiK podzieli się miodem ze swojej pasieki i rozda nasiona łąk kwietnych. Ale to nie wszystko, dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji. Będzie strefa rekreacji, gier i zabaw, warsztaty z ekologii, dmuchańce oraz stoiska z przekąskami.

Piknik rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa około dwóch godzin. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl.

Reklama