Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Pierwsze miejsce na Podkarpaciu, czwarte w skali kraju. Rzeszowski szpital Pro-Familia został uznawany za jeden z najlepszych w Polsce w rankingu „Bezpieczny Szpital”.

Prestiżowy ranking „Bezpieczny Szpital” od 13 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikowane są na łamach dziennika „Rzeczpospolita”.

W rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej. Organizatorzy biorą pod uwagę również m.in. komfort pobytu w szpitalu, poziom diagnostyki, analizę zdarzeń i skarg, jakość i standard opieki medycznej, personel i jego kwalifikacje, a także inne czynniki –  jak finanse czy zarządzanie majątkiem.

W tym roku ocenie specjalistów poddało się ok. 230 szpitali, czyli co trzecia placówka szpitalna funkcjonująca w naszym kraju. Maksymalna liczba punktów, jaką mogły zdobyć w rankingu, wynosiła 1000.

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia zdobył 893 punkty, zajmując 4. miejsce w skali kraju oraz 1. na Podkarpaciu, zyskując tytuł najbezpieczniejszego szpitala w regionie.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że nasz szpital uplasował się tak wysoko w ogólnopolskim rankingu. To praca całego naszego zespołu, który każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby doskonalić wprowadzone standardy opieki medycznej oraz zapewniać pacjentom jak najlepszą opiekę – twierdzi Radosław Skiba, dyrektor rzeszowskiej Pro-Familii.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W stosunku do ubiegłego roku Pro-Familia poprawiła wynik o cztery pozycje. – To wielki sukces – uważa lek. med. Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych w Pro-Familii.

– Zwłaszcza, że po raz kolejny zostaliśmy ocenieni jako najbezpieczniejszy szpital w naszym regionie. Jednak najcenniejszą nagrodą są dla nas pozytywne opinie pacjentów, którzy w 99 proc. są zadowoleni ze świadczonych przez nas usług – dodaje.

Pomimo, że główną działalnością rzeszowskiego szpitala jest opieka nad mamą i dzieckiem, szpital  z sukcesem realizuje świadczenia medyczne również na innych oddziałach – pediatrii, chirurgii, chirurgii plastycznej, urologii, okulistyce i ortopedii.

Nieodłączną częścią placówki jest również stomatologia, nowoczesna pracownia endoskopii, zespół poradni specjalistycznych oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. Pro-Familia ponad dwa lata temu, jako pierwsza, wprowadziła do Polski oraz centralno-wschodniej Europy badania nad nowatorską metodą leczenia mięśniaków macicy – termoablacją ultradźwiękową.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama