Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Pierwsze miejsce na Podkarpaciu, czwarte w skali kraju. Rzeszowski szpital Pro-Familia został uznawany za jeden z najlepszych w Polsce w rankingu „Bezpieczny Szpital”.

Prestiżowy ranking “Bezpieczny Szpital” od 13 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikowane są na łamach dziennika “Rzeczpospolita”.

W rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej. Organizatorzy biorą pod uwagę również m.in. komfort pobytu w szpitalu, poziom diagnostyki, analizę zdarzeń i skarg, jakość i standard opieki medycznej, personel i jego kwalifikacje, a także inne czynniki –  jak finanse czy zarządzanie majątkiem.

W tym roku ocenie specjalistów poddało się ok. 230 szpitali, czyli co trzecia placówka szpitalna funkcjonująca w naszym kraju. Maksymalna liczba punktów, jaką mogły zdobyć w rankingu, wynosiła 1000.

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia zdobył 893 punkty, zajmując 4. miejsce w skali kraju oraz 1. na Podkarpaciu, zyskując tytuł najbezpieczniejszego szpitala w regionie.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że nasz szpital uplasował się tak wysoko w ogólnopolskim rankingu. To praca całego naszego zespołu, który każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby doskonalić wprowadzone standardy opieki medycznej oraz zapewniać pacjentom jak najlepszą opiekę – twierdzi Radosław Skiba, dyrektor rzeszowskiej Pro-Familii.

W stosunku do ubiegłego roku Pro-Familia poprawiła wynik o cztery pozycje. – To wielki sukces – uważa lek. med. Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych w Pro-Familii.

– Zwłaszcza, że po raz kolejny zostaliśmy ocenieni jako najbezpieczniejszy szpital w naszym regionie. Jednak najcenniejszą nagrodą są dla nas pozytywne opinie pacjentów, którzy w 99 proc. są zadowoleni ze świadczonych przez nas usług – dodaje.

Pomimo, że główną działalnością rzeszowskiego szpitala jest opieka nad mamą i dzieckiem, szpital  z sukcesem realizuje świadczenia medyczne również na innych oddziałach – pediatrii, chirurgii, chirurgii plastycznej, urologii, okulistyce i ortopedii.

Nieodłączną częścią placówki jest również stomatologia, nowoczesna pracownia endoskopii, zespół poradni specjalistycznych oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. Pro-Familia ponad dwa lata temu, jako pierwsza, wprowadziła do Polski oraz centralno-wschodniej Europy badania nad nowatorską metodą leczenia mięśniaków macicy – termoablacją ultradźwiękową.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Mam troje dzieci i jestem z Przemyśla. 2 ciąże miałam z problemami. Zastanawiałam się nad tym, żeby właśnie jechać do Pro- familii. Jednak stwierdziłam, że wolę rodzić w rodzinnym mieście bo jest bliżej i nikt z rodziny nie będzie musiał dojeżdżać aby mnie odwiedzić. Muszę przyznać, że rodziło mi się super. Panie z noworodków też bardzo pomagają. Trafiłam na świetne położne 🙂 Co do pro-familii to niestety nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ tam nie rodziłam. ALe ze słyszenia wiem, że różnie tam bywało. Też wiem, że wiele kobiet sobie chwaliło pobyt w tej placówce. Prawda jest taka, że zależy na kogo się trafi 🙂

  2. Bezpieczny szpital to jest jakiś żart? Ten szpital jest nastawiony tylko i wyłącznie na zysk. Młody i opryskliwy personel , który zachowuje się jakby pracował tam za karę. Mój dziewczyna rodziła tam w tym roku i nie dość, że została zarażona bakteria gronkowcem to podczas cesarskiego cięcia podczas koagulacjj został poparzony jej brzuch. Szpital owszem wykonał cesarskie cięcie, ale na tym jego opieka lekarska się zakończyła. Nie potrafili zająć się jej rana. W tej chwili kilka miesięcy po porodzie ,poparzenie po cesarskim cięciu jest leczone w innym Rzeszowskim szpitalu i wygląda fatalnie. Moja dziewczyna będzie miała ogromną dodatkowa blizne jeśli rana w końcu się zagoi , ponieważ bakteria jej w tym nie pomaga. Bardzo dużo ludzi tam się leczy , ale nie z powodu wysokiego standardu opieki medycznej , ale z powodu pięknych sal . Także drogi pacjenci dziesięć razy sie zastanow zanim wybierzesz ten szpital.

Comments are closed.