Sala porodowa rzeszowskiego szpitala „Pro-Familia” znalazła się na liście ośmiu najpiękniejszych porodówek w Polsce. Ranking opublikował portal Mamy-mamom.pl.

[Not a valid template]

 

Portal Mamy-mamom.pl opublikował ranking sal porodowych, w których można się poczuć jak w domu, które w niczym nie przypominają zimnych szpitalnych wnętrz.

Na liście najpiękniejszych sal w Polsce znalazła się  fioletowa sala porodowa, która od blisko roku służy mamom w Szpitalu Specjalistycznym „Pro-Familia” w Rzeszowie.

Łóżko porodowe otoczone baldachimem, wanna, delikatne oświetlenie, a na ścianach fototapety z motywami morza, plaży i zachodu słońca. Wystrój sali przypomina zacisze domowej sypialni, co wpływa na obniżenie stresu kobiety podczas porodu.

W pojedynczej sali oprócz łóżka porodowego otoczonego baldachimem znajduje się m.in. wygodny fotel – miejsce dla bliskiej osoby, wanna oraz stanowisko dla noworodka. Sala ma także prywatną łazienkę z kabiną prysznicową. Nie widać sprzętów medycznych, które zostały subtelne ukryte w szafkach.

Łagodne, klimatyczne oświetlenie też ma znaczenie. Wszystko po to, aby zapewnić rodzicom jak najlepsze warunki i ułatwić mamie narodziny dziecka.

W rankingu portalu Mamy-Mamom.pl znalazło się osiem najpiękniejszych porodów w Polsce. Sala „Pro-Familii” uplasowała się na piątym miejscu.

RANKING

1. Wrocław – Szpital Ginekologiczno-Położniczy Medfemina

2. Skierniewice – Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach

3. Warszawa – Szpital Specjalistyczny Św. Zofii

4. Warszawa – Przyszpitalny Dom Narodzin Centrum Medycznego „Żelazna”

5. Rzeszów – Szpital „Pro-Familia”

6. Warszawa – Medicover

7. Szczecin – Centrum Narodzin MAMMA

8. Białystok – Poliklinika Arciszewscy

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama