Zdjęcie: Materiały Pro-Familii
Reklama

Już ponad 1000 badań wykonano przez pierwszy rok działalności Pracowni Rezonansu Magnetycznego w rzeszowskiej Pro-Familii z najnowocześniejszym rezonansem magnetycznym w regionie.

Pro-Familia ma aparat 3-teslowy, który gwarantuje dokładniejszą diagnostykę różnych schorzeń, zwłaszcza chorób nowotworowych. Pracownia Rezonansu Magnetycznego przygotowana jest do badań zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Badania wykonywane są w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.

Tylko przez pierwszy rok działalności Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Pro-Familii specjaliści wykonali ponad 1000 badań. – 3 tesle to aktualnie najwyższa siła pola magnetycznego stosowana w medycynie. Ma to wpływ na dokładniejsze obrazowanie oraz większą rozdzielczość badanych struktur, co umożliwia lekarzom postawienie bardziej precyzyjnej diagnozy – wyjaśnia Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych w Pro-Familii. 

Rezonans pozwala na zaawansowane badania m.in. mózgu, czy kręgosłupa, zwiększa również możliwości diagnostyki w badaniach całego ciała w przypadku podejrzenia chorób wieloogniskowych. Aparat tej klasy gwarantuje również większy komfort dla pacjenta. Obrazowanie trwa krócej, a tunel do badania jest znacznie większy, co wpływa na samopoczucie pacjenta.

– Rezonans dostosowany jest również do badania osób z otyłością. Umożliwia to szeroki tunel oraz stół, który przystosowany jest do obciążenia o wartości do 250 kg – dodaje doktor Kidacki. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: