Zdjęcie: PGE
Reklama

Elektrociepłownia w Rzeszowie wprowadziła odpowiednie procedury gwarantujące niezakłóconą produkcję ciepła i energii elektrycznej dla miasta.

Procedury wprowadzono w obliczu zagrożenia chorobą wywołaną koronawirusem. PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo energetyczne i cieplne mieszkańców stolicy Podkarpacia. . 

PGE Energia Ciepła od początku monitorowała sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, dlatego z wyprzedzeniem podjęła decyzję o wprowadzeniu specjalnych środków i działań prewencyjnych chroniących klientów, pracowników oraz osoby pracujące na rzecz spółki, a także zapewniających ciągłość działań elektrociepłowni.

W rzeszowskiej elektrociepłowni wprowadzono pracę zdalną dla tych pracowników, których charakter pracy na to pozwala. Powołano Zespół Awaryjny, złożony z kadry dyrektorskiej i menadżerskiej, który monitoruje sytuację oraz podejmuje decyzje, mające zapewnić bezpieczeństwo dostaw prądu i ciepła, a także dbanie o zdrowie pracowników.  

Na bieżąco monitorowana jest absencja chorobowa. Spółka zapewnia odpowiednie środki dezynfekujące. Pracownicy są informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Został także opracowany i weryfikowany na bieżąco plan funkcjonowania kluczowych jednostek organizacyjnych przy ponadstandardowej absencji. Elektrociepłownia jest w stałym kontakcie z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za monitorowanie sytuacji w kraju i w regionie. Pewne i stabilne dostawy prądu i ciepła do odbiorców nie są zagrożone.

 Wdrażamy szereg działań specjalnych o charakterze informacyjnym, edukacyjnym i profilaktycznym, dostosowując nasze działania do wysokich standardów wyznaczonych przez administrację państwową –  mówi Paweł Majewskidyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama