Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Prof. Jerzy Bralczyk wygłosi wykład o „Prawdzie w języku”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Jaka jest rola prawdy w życiu człowieka? Jak rozpoznać prawdę w zalewie informacji, do których mamy dostęp każdego dnia? – na te m.in. pytania odpowie prof. Jerzy Bralczyk, mistrz mowy polskiej. 

Wykład „O prawdzie w języku” i rozmowę z profesorem, którą poprowadzi redaktor Wojciech Bonowicz, zaplanowano na 28 stycznia. Początek o godz. 18:00.

Ze względu na pandemię wydarzenia odbędą się online: na kanale YouTube i na Facebooku WSIiZ. Są one częścią V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” oraz obchodów jubileuszu 25-lecia uczelni. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pytania do profesora

Do 20 stycznia prof. Bralczykowi można zadawać pytania pod postem na Facebooku WSIiZ. Najciekawsze z nich zostaną przekazane prowadzącemu rozmowę Wojciechowi Bonowiczowi. Prof. Bralczyk usłyszy je w trakcie spotkania. Autorzy najciekawszych pytań otrzymają książki z autografem profesora.

WSIiZ, który organizuje „Wielkie Pytania w Nauce” pod patronatem „Tygodnika Powszechnego”, gościł popularnego językoznawcę dwukrotnie. Jego wykłady – „Jak mówić, żeby nas słuchano?” i „Sztuka rozmowy” – dostępne są TUTAJ i TUTAJ

Oprac. (cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama