Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Dr hab. Anna Siewierska-Chmaj, profesor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, została nowym rektorem Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Z pracy na rzecz rzeszowskiej uczelni nie zrezygnuje.

Decyzję o powołaniu Anny Siewierskiej-Chmaj na stanowisko rektora WSE w poniedziałek podjął Senat krakowskiej uczelni. 

Anna Siewierska-Chmaj jest politologiem. Doktoryzowała się na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zaś habilitację uzyskała decyzją Rady Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Anna Siewierska-Chmaj jest również członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, a także Rady Programowej Instytutu Badań nad Bezpieczeństwem Narodowym. Z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Siewierka-Chmaj związana jest od 18 lat. Na uczelni pełni funkcję dyrektora Instytutu Badań nad Cywilizacjami oraz wykładowcy akademickiego. 

Prof. Anna Siewierska-Chmaj jest autorką kilku książek oraz kilkudziesięciu artykułów i rozdziałów w publikacjach. Za książkę „Mity w polityce. Funkcje i mechanizmy aktualizacji”, nominowana została do Nagrody Znaku i Hestii im. Ks. prof. Józefa Tischnera.

Zainteresowania naukowe prof. Siewierskiej-Chmaj to: język polityki, mitologia polityczna, teologia polityczna, wielokulturowość, polityka migracyjna i integracyjna państwa, komunikacja międzykulturowa, tożsamość we współczesnym świecie.

– Propozycja objęcia funkcji rektora WSE była dla mnie zaskoczeniem, ale i wielkim zaszczytem. Nie tylko ze względu na prestiż i potencjał rozwojowy tej uczelni, ale także na osobę jej patrona. Filozofia i myśl etyczna ks. prof. Józefa Tischnera są mi bardzo bliskie i cieszę się, że będę miała okazję je promować – mówi prof. Anna Siewierska-Chmaj.

Zapowiada, że z macierzystą uczelnią – rzeszowską WSIiZ – z którą jest związana od 2000 roku, nie rozstaje się. Instytut Badań nad Cywilizacjami nadal będzie działał. – Moi współpracownicy, seminarzyści i studenci nadal mogą na mnie liczyć. Ja z kolei liczę na zacieśnienie współpracy między obiema uczelniami. Jestem przekonana, że z pożytkiem dla obu stron – dodaje nowa rektor WSE w Krakowie.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama