Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W programie m.in. konsultacje z lekarzem dermatologiem i dietetykiem, badania EKG, mammografia oraz cytologia. Nie trzeba mieć skierowania.

Na bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet, które odbędą się w najbliższą sobotę (26 października), zaprasza Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie. Badania zostaną przeprowadzone Centrum Diagnostycznym – Przychodni Specjalistycznej przy ul. Fredry 9, od godz. 9:00 do 13:00. 

Dla wszystkich kobiet dostępne będą m.in. konsultacje z lekarzem dermatologiem z użyciem dermatoskopu. Na miejscu będzie obecny również dietetyk, który wykona pomiary indeksu masy i wagi ciała (BMI).

Dodatkowo, pacjentki będą mogły bezpłatnie zrobić badania EKG, wykonać pomiary ciśnienia i glukozy we krwi oraz skorzystać z testów diagnostycznych na obecność bakterii helicobacter pylori (odpowiedzialnych za powstawanie wrzodów żołądka).

Ponadto, w ramach programu NFZ kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii. Cytologię mogą wykonać kobiety w wieku 25-59, które nie badały się w ciągu ostatnich 3 lat. Badania mammograficzne przeznaczone są dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii.

Oprócz tego, dla wszystkich zainteresowanych, doświadczona położna przeprowadzi szkolenie z samobadania piersi. Dodatkowo kobiety będą mogły otrzymać bony na wybrane badania z rabatem do 65 procent:

– bony na usg piersi w cenie 40 zł

– bony na densytometrię w cenie 30 zł (z opisem) lub 25 zł (bez opisu)

– bony na boreliozę w cenie 20 zł

– bony na lipidogram w cenie 15 zł

– bony na morfologię z żelazem w cenie 5 zł

Skierowanie na badania nie jest wymagane.

Sobotnia akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”, skierowanej do rodzin z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Celem akcji jest promocja zdrowia i zachęcenie mieszkańców do wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: