Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Na Podkarpaciu złożono już 159 tys. wniosków na prawie 233 tys. dzieci, a łączna kwota wypłaconych dotychczas świadczeń przekroczyła 62 mln zł.

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300+ w ramach rządowego programu „Dobry start”. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia. 

– ZUS na bieżąco kieruje do klientów na PUE ZUS informacje o przyznaniu świadczenia. Specjalnie powiadomienie zostaje też przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku – informuje Wojciech Dyląg, rzecznik podkarpackiego ZUS-u. 

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów trafi wezwanie, by uzupełnić wniosek. Umieszczone ono będzie na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em. 

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie „Dobry start”, który został złożony do 31 sierpnia, ma czas do 30 września 2022 r. Jeśli wniosek złożysz później, świadczenie ZUS wypłaci w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami.

Wszystkie informacje na temat wniosku i jego obsługi znajdziesz na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Również wtedy, gdy złożyłeś wniosek przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Świadczenie, czyli 300 zł, przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku ucznia z niepełnosprawnością – do 24 lat.

Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci. Na Podkarpaciu dotychczas najwięcej pieniędzy wypłacono w Rzeszowie – 5,716 mln zł. 

Więcej informacji uzyskacie w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) ZUS w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 7.00-18:00 pod numerem telefonu 22 560 16 00 lub za pośrednictwem maila: cot@zus.pl, we wszystkich placówkach ZUS i podczas e-wizyty w ZUS.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama