Reklama

Zrealizowany za ok. 330 mln zł program transportowy Rzeszowa został nominowany do Top Inwestycji w Polsce Wschodniej. Głosowanie trwa do 14 września.

Plebiscyt Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej organizowany jest przez Portal Samorządowy. W tegorocznej edycji do Top Inwestycji nominowano 20 projektów. Z Podkarpacia są trzy: program transportowy Rzeszowa, wybudowany w Stalowej Woli Zakład Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych i obwodnica Przemyśla.

Program transportowy Rzeszowa kosztował ok. 330 mln zł. W 85. procentach był finansowany przez Unię Europejską. W ramach programu w mieście przebudowano 9 km głównych ulic Rzeszowa, zmodernizowano 11 skrzyżowań, wydzielono 6 km nowych buspasów.

Częścią programu transportowego jest Rzeszowski Inteligentny System Transportowy, który w założeniu miał poprawić jakość miejskiej komunikacji i zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu publicznego.

Miasto kupiło 80 nowych autobusów, na przystankach zainstalowano tablice elektroniczne, informujące o odjazdach autobusów, zamontowano w nich monitory, pasażerowie mogą korzystać z elektronicznego biletu.

Program transportowy był największym projektem realizowanym przez Rzeszów. Zakończono go z rocznym opóźnieniem.

– Realizacja projektu pozwoliła na zwiększenie punktualności i bezpieczeństwa funkcjonowania publicznej komunikacji zbiorowej oraz znaczną poprawę komfortu korzystania z jej usług – czytamy na stronie Portalu Samorządowego.

To czytelnicy tego portalu dokonają wyboru Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej. Głosowanie trwa do 16 września. Najlepiej oceniona inwestycja otrzyma specjalną nagrodę od czytelników Portalu Samorządowego. Głosować możecie TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Z tą większą punktualnością to bym nie przesadzał. Wydać ponad 300 mln zł żeby na przystanku pisało że autobus będzie za 1 minute a po upływie minuty autobusu brak. Już to jest samo w sobie śmieszne a jeszcze ten kabaret nagradzać. Może ten system potrzebuje jeszcze regulacji i optymalizacji ale nie nagrody

Comments are closed.