Zdjęcie: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Projekt „Elektronika dla branży automotive”, który zrealizowała Politechnika Rzeszowska, został wyróżniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 29 studentów znalazło pracę. 

Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zrealizował projekt o charakterze edukacyjno-dydaktycznym „Elektronika dla branży automotive”. Sterował nim dr inż. Dominik Strzałka, prof. PRz, kierownik Zakładu Systemów Złożonych.

Projekt zorganizowano w ramach ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkursu na projekty, które wspierają przemysł motoryzacyjny. Trwał on od 1 stycznia 2018 do 31 października 2019 roku. Jego wartość to 2 214 170 zł.

– Projekt realizowany był w ścisłej współpracy z firmą Bury z Mielca. Bury Mielec działa dla grup takich jak Volkswagen, Audi, BMW i Mercedes – informuje Damian Gębarowski, rzecznik prasowy Politechniki Rzeszowskiej.

W projekcie wzięło udział 40 studentów i studentek drugiego stopnia studiów stacjonarnych z kierunku elektronika i telekomunikacja PRz. W ciągu blisko dwóch lat rozwijali nie tylko kompetencje inżynierskie, ale także językowe i komunikacyjne.

W efekcie projektu firma Bury zatrudniła 21 absolwentów. – Osiem kolejnych osób trafiło do innych firm, w tym Aptiv Kraków, LG Wrocław, Talking Things, Geo-Eko Rzeszów i Axtone Kańczuga – informuje rzecznik PRz.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wyróżniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Projekt politechniki został opisany na łamach prestiżowego „Raportu rocznego NCBR 2019” jako jedyny projekt POWER. Znalazł się w gronie 10 wyróżnionych ze wszystkich beneficjentów.

– Oddaliśmy branży motoryzacyjnej dobrze przygotowanych i bardziej dojrzałych specjalistów niż ma to zwykle miejsce w tradycyjnej ścieżce kształcenia i zatrudniania absolwentów. Jesteśmy przekonani, że to świetna inwestycja w rozwój naszego regionu i branży motoryzacyjnej – podsumowuje dr. inż. Dominik Strzałka.

Oprac. (mc)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama