Krótki kombinezon w drobne kwiatki, wykonany z cienkiego materiału autorstwa Roksany Gil Amador zwyciężył w konkursie  na najlepszą  kreację młodzieżową.  Konkurs wraz z pokazem mody zorganizowała Justyna Półtorak, projektantka współpracująca z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

– Pokaz mody odbył się w pierwszy dzień wiosny, ale potrzebowaliśmy kilku dni, aby wybrać najlepszy projekt – mówi Justyna Półtorak. Zwyciężył kombinezon w kwiatki, ponieważ jego autorka, Roksana Gil Amador, świetnie połączyła tegoroczne trendy w modzie z potrzebami młodych kobiet. Propozycja Roksany jest kobieca i uniwersalna – dodaje projektantka.

Podczas pokazu kolekcji casualowej, zaprojektowanej przez uczennice Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, w Millenium Hall zaprezentowano 30 niezwykłych kreacji, stworzonych przez młode miłośniczki mody. Najciekawszą kreację, zdaniem jury, wykonała Roksana Gil Amador.

– Kombinezon idealnie pasuje dla kobiet w różnych rozmiarach oraz w różnym wieku. Daje możliwość wielu wariacji kolorystycznych. Wykonany w jednolitym kolorze i zestawiony ze szpilkami będzie świetną alternatywą na wieczorne wyjście. W upalne dni idealnie sprawdzi się na wakacyjnych wypadach. Dla kobiety pracującej w biurze zestawiony z marynarką będzie dobrym połączeniem na spotkanie biznesowe – uważa Justyna Półtorak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W nagrodę strój Roksany zostanie wdrożony do produkcji przez  polską firmę odzieżową i trafi do sklepów firmy MayWay.

– To niezwykła szansa dla naszych uczennic . Współpracując z projektantami mody, mają możliwość osiągnąć sukces w bardzo młodym  wieku.  Przykładem jest inna nasza uczennica, Agnieszka Micał, która dzięki stypendium firmy Próchnik brała udział w przygotowywaniu kolekcji wiosenno-letniej tej znanej polskiej marki. Nie wyobrażam sobie współczesnej szkoły, bez praktycznego rozwijania talentów młodzieży – dodaje Renata Łunarska, dyrektor ALO.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama