Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Będzie powtórzony przetarg na wybór projektanta ścieżek rowerowych nad Wisłokiem. Powód? Do pierwszego przetargu nikt się nie zgłosił. 

Chodzi rozbudowę ścieżek rowerowych i dla pieszych na długości ok. 1 km: na lewym brzegu Wisłoka od Mostu Lwowskiego w kierunku północnym, gdzie w ubiegłym roku miasto wykupiło tereny pod inwestycję. 

Plan przewiduje budowę 2,5-metrowego pasa dla rowerzystów oraz 1,5-metrowego dla pieszych. Ścieżka ma mieć nawierzchnię asfaltową. Zaprojektowane zostanie także oświetlenie oraz elementy małej architektury, w tym stacja naprawy rowerów.

Aby roboty ruszyły, miasto najpierw musi znaleźć projektanta, a z tym jest problem. Na oferty czekało do 24 lutego, a w marcu planowano podpisać umowę z autorem projektu. Tak się jednak nie stanie, bo do przetargu nikt się 2nie zgłosił.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Przetarg został unieważniony, będzie nowy. Przewidujemy, że umowę z wykonawcą podpiszemy w kwietniu – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Miasto za projekt nowego traktu na rowerzystów i pieszych jest gotowe zapłacić ok. 200 tys. zł.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama