Zarząd województwa w poniedziałek ostatecznie przyjął projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. – To wersja, która trafi do konsultacji społecznych, a później do ministerstwa i komisji europejskiej – zapowiedział marszałek Władysław Ortyl.

Przyjęcie  projektu rozpoczęło etap konsultacji społecznych, które potrwają dokładnie 35 dni. Do 3 marca mieszkańcy Podkarpacia, a w tym środowiska naukowe, gospodarcze i społeczne zainteresowane nową perspektywą, mogą zgłaszać swoje uwagi i opinie. Mogą robić to na trzy sposoby: ustnie, pisemnie lub elektronicznie – wysyłając e-mail na adres:drr@podkarpackie.pl. W przypadku tego ostatniego ważne by w tytule wiadomości wpisać: „Konsultacje społeczne RPO WP 2014-2020/OOŚ”.

Na tym jednak nie koniec. Konsultacje przyjętego przez zarząd projektu RPO przewidują również spotkania w terenie oraz tzw. konsultacje społeczne, czyli rozmowy z przedsiębiorcami, środowiskiem akademickim oraz organizacjami pozarządowymi.   – Chcemy spotkać się w czterech ośrodkach subregionalnych, tzn. w Tarnobrzegu, Przemyślu, Krośnie i Rzeszowie – powiedział marszałek Ortyl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przyjęty przez zarząd województwa projekt RPO jest bardziej szczegółowy. Doprecyzowane są kwoty dedykowane poszczególnym zadaniom. Najwięcej pieniędzy zasili oś związaną z przedsiębiorczością i innowacjami. RPO województwa podkarpackiego na lata 2014-2020 wynosi ponad 2 mld euro.

httpv://www.youtube.com/watch?v=dFRMtu-13Kw

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama