Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Krakowska firma ARP Manecki zaprojektuje parking wielopoziomowy przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie we wtorek poinformował, że miasto za wykonanie dokumentacji projektowej zapłaci 757 680 zł. Ofertę ARP Manecki wybrano spośród 10 złożonych do przetargu, ale do weryfikacji wybrano tylko dwie. Reszta nie spełniała wymogów formalno-prawnych. 

Zgodnie z wcześniej opracowaną przez miejskie służby koncepcją rozbudowa parkingu na Podpromiu polegać ma na budowie dodatkowych kondygnacji.

Na poziomie pierwszym (poziom gruntu) ma być 273 miejsca dla samochodów osobowych, 23 dla autobusów i ponad 90 dla rowerów. Na poziomie drugim 279 dla osobówek, trzecim – 315 miejsc, czwartym – 173. W sumie na parkingu przy hali Podpromie ma być ponad 1000 miejsc dla samochodów osobowych.

– Zaprojektowany ma zostać także nowy wjazd na parking od strony mostu Zamkowego, po stronie Śródmieścia – dodaje Artur Gernand.

ARP Manecki ma dostarczyć projekt parkingu wielopoziomowego w ciągu 480 dni od daty podpisania umowy. Gdy projekt będzie gotowy, wówczas zapadną decyzje o kolejnych terminach, np. wyłonieniu wykonawcy parkingu. W tej chwili na Podpromiu jest ok. 350 miejsc parkingowych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama