Jest śledztwo ws. ataku nożownika. Policja szuka dwóch mężczyzn [FOTO]

Policja publikuje wizerunek sprawcy ugodzenia nożem dwóch mężczyzn na ulicy Jagiellońskiej w Rzeszowie. Poszukiwany jest jeszcze jeden mężczyzna.  

 

– Wszczęliśmy śledztwo pod kątem usiłowania zabójstwa – mówi nam Renata Krut, szefowa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. 

Policjanci zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował sprawcę. Jest on cały czas poszukiwany przez kryminalnych i policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W czwartek po południu policja opublikowała wizerunek nożownika oraz wizerunek jeszcze jednego mężczyzny, który mógł uczestniczyć w zdarzeniu. Obaj są podejrzewani o usiłowanie zabójstwa. Rzeszów News zna ich personalia. Bez zgody prokuratury, nie możemy ich publikować. 

Jak informowaliśmy, dwóch 27-latków z Rzeszowa w środę ok. godz. 20:40 zostało zaatakowanych nożem na ulicy Jagiellońskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Zygmuntowską. Wcześniej obaj byli w jednym z pubów na ulicy 3 Maja. 

Gdy mężczyźni szli ulicą Jagiellońską zostali zaatakowani przez nieznaną osobę. Jak wynika z ustaleń śledczych, jeden z 27-latków został ugodzony prawdopodobnie nożem w ramię i nerkę, drugi w klatkę piersiową, powodując u niego przebicie prawej komory serca.

Nie poczuł ciosu nożem

Drugi 27-latek jest w krytycznym stanie, ze środy na czwartek przeszedł w szpitalu kilkugodzinną operację, mężczyzna jest w śpiączce farmakologicznej. Pierwszy poszkodowany został już przesłuchany, ale niewiele pamięta, co się wydarzyło feralnego wieczoru. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Początkowo nawet nie poczuł, że został ugodzony nożem. Nie znał sprawcy – mówi prokurator Renata Krut.

Obaj mężczyźni zdołali jeszcze dotrzeć na wysokość siedziby budynku wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy policji. Tam przechodnie udzielili im pomocy, z komendy wybiegli policjanci, którzy usłyszeli krzyki na ulicy. 

Zabezpieczony przez policjantów monitoring zarejestrował jeszcze czwartego mężczyznę podczas zdarzenia. Na razie nie wiadomo, czy znał on sprawcę, czy próbował odciągnąć napastnika od pokrzywdzonych. Jego też poszukuje policja. 

Awantura i szarpanina 

Jak w środę informowała policja, między trzema mężczyznami na ulicy Jagiellońskiej doszło do awantury, która przerodziła się w szarpaninę. W jej trakcie jeden z mężczyzn prawdopodobnie nożem ugodził dwóch 27-latków. Obaj trafili do szpitala, gdzie byli operowani.

Przez całą noc policjanci intensywnie poszukiwali sprawcy. Nikogo jednak nie zatrzymano. Poszukiwania cały czas trwają. Motyw działania sprawcy wciąż jest nieznany.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama