Prokuratura Rejonowa dla Rzeszowa wszczęła śledztwo dotyczące pożaru, który w sobotę zniszczył siedem domów szeregowych przy ul. kard. Karola Wojtyły na osiedlu Biała. Ogień zagroził życiu i zdrowiu wielu osób oraz spowodował szkody o wielkich rozmiarach, co może skutkować karą do 10 lat więzienia.
Postępowanie dotyczy zdarzenia, zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Za taki czyn grozi do 10 lat więzienia.
O rozpoczętym śledztwie poinformował w Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, której podlega rzeszowska Prokuratura Rejonowa, prowadząca śledztwo w tej sprawie.
W sobotę ogień zniszczył siedem szeregówek, w których w chwili wybuchu pożaru przebywało 16 osób. – Wartość poniesionych strat jest nie mniejsza niż 3 mln zł” – przekazał prokurator Ciechanowski. Będą też dodatkowe oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłych z zakresu budownictwa oraz pożarnictwa.
– Po przeprowadzeniu oględzin i uzyskaniu zgody nadzoru budowlanego, miejsce zdarzenia będzie mogło zostać udostępnione pokrzywdzonym – dodał prokurator.
Śledczy przesłuchają jeszcze pokrzywdzonych, a także czekają na dokumentację z nadzoru budowlanego oraz projektową budynku i informację od strażaków. – W celu ustalenia czy budynek spełniał normy określone w przepisach przeciwpożarowych – przekazał rzecznik prokuratury.
– Śledztwo prowadzone jest w sprawie, nikomu dotychczas nie przedstawiono zarzutów – podkreślił.

(Red. PAP)
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Alarm bombowy w Rzeszowie. Policja odnalazła właścicieli podejrzanego bagażu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/alarm-bombowy-rzeszow-2025-218x150.jpg)
![Zatrważająca bezradność policji. Poszkodowani sami zabezpieczyli monitoring w związku z włamaniem i podpaleniem [FILM] podpalenie rzeszów kancelaria prawna](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/podpalenie-rzeszowska-kancelaria-prawna-218x150.png)



![Ogniste Mikołajki. Mieszkańcy rzucili się do walki z ogniem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/hermanowa-pozar-mikolajki-07-e1765116382384-218x150.jpg)

![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)



![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)





![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)











![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)






![Alarm bombowy w Rzeszowie. Policja odnalazła właścicieli podejrzanego bagażu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/alarm-bombowy-rzeszow-2025-100x70.jpg)
![Zatrważająca bezradność policji. Poszkodowani sami zabezpieczyli monitoring w związku z włamaniem i podpaleniem [FILM] podpalenie rzeszów kancelaria prawna](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/podpalenie-rzeszowska-kancelaria-prawna-100x70.png)

