Zdjęcie: Materiały oszczednoscionline.pl

W czasie niskich stóp procentowych, lokaty bankowe posiadają mizerne oprocentowanie. Banki, aby przyciągnąć klientów do swoich ofert, starają się zachęcić do swoich usług przez organizowanie promocji. Dzięki temu, klienci mogą liczyć na lesze warunki i wyższe zyski. Sprawdźmy co możemy zyskać uczestnicząc w promocjach bankowych i czy jest to opłacalne.

Promocje bankowe umożliwiają otrzymanie dodatkowych korzyści – które sprawiają, że dana oferta jest atrakcyjniejsza od standardowej. W ramach promocji bankowych, klienci mogą liczyć na wyższe oprocentowanie lub wypłatę premii pieniężnych. Banki za otworzenie lokaty lub konta potrafią zapłacić jednorazowo 50-100 zł. Oprócz wyższego oprocentowania i premii, uczestnicy promocji mogą zgarnąć zwrot środków za aktywne korzystanie z produktów banku. Za pomocą zwrotów pieniężnych, klient może zyskać nawet 500 zł w ciągu trwania promocji. Banki organizują także promocji, w których można zdobyć nagrody rzeczowe lub zniżki na zakupy w sklepach.

Dla kogo?

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z promocji bankowych najczęściej mogą korzystać nowi klienci, którzy nie posiadali żadnej usługi lub produktu w danym banku. Ogranicza to, grupę docelową, do której skierowane są najlepsze promocje bankowe. Banki za pomocą promocji chcą przyciągnąć do siebie nowych klientów, stąd lepsze warunki dla tych osób. Jednak na rynku można znaleźć także oferty promocyjne dla obecnych klientów – np. ostatnia promocja Toyota Banku lub program rabatowy Pekao S.A.

Warunki przy promocjach bankowych

Oprócz statusu nowego klienta, banki wymagają od uczestników promocji spełnienia szeregu warunków. Najczęściej można spotkać się z wymogiem aktywnego korzystania z usług danego banku. Przy ofertach promocyjnych kont bankowych, banki wymagają wykonania odpowiedniego obrotu kartą debetową. Częstym warunkiem pojawiającym się przy okazji promocji bankowych jest także zapewnienie wpływów na konto. W takim przypadku, klient musi zapewnić odpowiednie saldo środków w ciągu miesiąca. Banki, oferując produkty w ramach promocji, nakłaniają swoich klientów do skorzystania z innych usług – np. lokata z kontem osobistym lub kredyt z ubezpieczeniem. Warto przejrzeć dokładnie regulamin promocji, aby nie być zaskoczonym i spełnić wszystkie warunki w celu otrzymania bonifikaty.

Reklama