23 osoby otrzymały w środę na Uniwersytecie Rzeszowskim promocje doktorskie i habilitacyjne. – Zostaje w nas wiedza, potencjał i energia – mówili doktoranci. 

[Not a valid template]

 

Promocje habilitacyjne na Wydziale Socjologiczno-Historycznym otrzymali dr hab. Lubomir Šebela, dr hab. Andrzej Niedojadło i dr hab. Andrzej Wawryniuk. Pozostałych 20 osób może się już cieszyć się stopniem doktora.

Treść przysięgi doktorskiej odczytał prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Potem na scenę weszli doktoranci, którzy złożyli ślubowanie na sztandar, a następnie każdy z nich wchodził oddzielnie na scenę, odbierając dyplom i biret.

„Nie dla nieczystego zysku, ani dla próżnej chwały będziecie pilnie uprawiali badania naukowe i naprzód posuwali naukę, lecz aby szerzyć prawdę i aby jej światło niosące dobro ludzkości tym jaśniej błyszczało” – mówił prof. Czopek, czytając treść przysięgi doktorskiej.

Wśród doktorantów znalazła się m.in. Joanna Mazur, która w imieniu wszystkich doktorantów zabrała głos na koniec. Dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do ich sukcesu naukowego – władzom UR, rektorowi, prorektorom i dziekanom wydziałów oraz nauczycielom akademickim, opiekunom naukowym i promotorom.

– Dziękuję za wsparcie, a przede wszystkim za mobilizację, gdy nasza aktywność często gdzieś zanikała z wielu życiowych powodów lub bez powodu w nieznanych nikomu okolicznościach.  To dzięki wam, waszej wiedzy, pasji i ciężkiej pracy będziemy mogli kontynuować nasz rozwój naukowy. Dzięki wam zostaje w nas wiedza, potencjał i energia, szersze horyzonty, inne spojrzenie na świat – mówiła dr Joanna Mazur.

Dodała, że wszystkich doktorantów, którzy są wyspecjalizowani w różnych dziedzinach i dyscyplinach naukowych, łączy to, że są „intelektualnie zróżnicowani i niezależni”. Joanna Mazur podziękowała także rodzinie i bliskim za wsparcie.

– Każdy z was powinien mieć dzisiaj własną togę i własny biret. Zabieramy za sobą bagaż doświadczeń i wyruszamy w dalszą drogę – powiedziała  dr Mazur, cytując na koniec Winstona Churchilla, byłego premiera Wielkiej Brytanii: „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”.

Po uroczystości Joanna Mazur powiedziała nam, że na studia doktoranckie zdecydowała się po 10-letniej przerwie od studiów magisterskich. Dr Mazur skończyła na UR filologię rosyjską i angielską.

– Czegoś w życiu brakowało, chciałam dalej się rozwijać naukowo, dlatego wybrałam studia doktoranckie. To były lata ciężkiej pracy. Uczelnia nie była mi obca, wróciłam do korzeni. Najmilej wspominam wyjazdy na konferencje naukowe. Poznałam bardzo mądrych, inteligentnych ludzi. Mam nadzieję, że teraz pewne drzwi na przyszłość się otworzą – powiedziała dr Joanna Mazur.

W przyszłości planuje także habilitację.

(ram)

Lista osób, które otrzymały promocje doktorskie:

Wydział Biologiczno-Rolniczy

– Dr Janowska-Miąsik Ewelina

– Dr Cencora Agnieszka

– Dr Rogut Krzysztof

Wydział Filologiczny

– Dr Lucyna Rogóż

– Dr Anna Maroń

– Dr Joanna Mazur

– Dr Agnieszka Motyka

– Dr Anna Bogacz

– Dr Marzena Bąk

– Dr Katarzyna Woś

Wydział Medyczny

– Dr Grażyna Hejda

– Dr Waldemar Kosiba

– Dr Daniel Szymczyk

– Dr Beata Obłoza

– Dr Dorota Owsianik

– Dr Artur Sochacki

– Dr Andżelina Wolan – Nieroda

Wydział Socjologiczno-Historyczny

– Dr  Dariusz Król

–  Dr Przemysław Basak

– Dr Wioleta Michnal

– Dr Wojciech Sala

– Dr Piotr Taras

– Dr Seweryn Kapinos

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama