Reklama

Około godz. 19:30 po stronie ukraińskiej utworzono kolejną blokadę na drodze dojazdowej do trzeciego przejścia granicznego Medyka-Szeginie.  Blokada drogi ma miejsce 5 km od granicy państwa w miejscowości Mościska na Ukrainie. 

– Pojazdy, które są przepuszczane przez blokujących, na bieżąco podlegają odprawie granicznej w przejściu. Aktualnie, bezproblemowo można wjechać i wyjechać na Ukrainę przez przejście graniczne Budomierz-Hruszew. Jednakże, tam mogą być odprawiane jedynie samochody osobowe (o masie całkowitej do 3,5 t) – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Służby graniczne i podkarpacka policja kierują podróżnych na przejścia graniczne w województwie lubelskim.

Dzisiaj rano około 300 osób zablokowało od strony ukraińskiej drogę dojazdową do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec. Tutaj służby graniczne odprawiają jedynie pojazdy, które zostają przepuszczone przez blokadę po stronie ukraińskiej. Policyjne patrole ustawione są na węźle autostrady A4 Jarosław Zachód i przy zjeździe z autostrady A4 w Skołoszowie.

W godzinach popołudniowych, po stronie ukraińskiej utworzono nową blokadę na drodze dojazdowej do przejścia granicznego Krościenko-Smolnica. Blokada utworzona jest 2 km od granicy państwa i jak na razie nie przekłada się to na utrudnienia w odprawach granicznych.  Przejście Krościenko-Smolnica działa i odprawia zgłaszających się podróżnych. Po przekroczeniu granicy, podróżni najprawdopodobniej, mają możliwość ominięcia tej blokady drogi.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: