Prototyp nowego „Autosana” jeździ po rzeszowskich ulicach do końca sierpnia

Biały, w estetyczne wzorki, 12-metrowy. Można go często spotkać m.in. gdy obsługuje linię „koło”. Prototyp autobusu marki Autosan po Rzeszowie będzie jeździł przez cały sierpień.

 

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie początkiem sierpnia wypuścił na rzeszowskie drogi prototyp autobusu miejskiego marki Autosan. Przez co najmniej miesiąc będzie on jeździł na wszystkich liniach.

– Miałem okazję nim podróżować – bardzo przyjemna i komfortowa jazda. Autobus ma również bardzo ciekawe wykończenia. Ponadto, zbiera on też bardzo dobre opinie od kierowców – słyszymy w ZTM-ie.

– Mamy nadzieję, że jak największej liczbie naszych pasażerów uda się przetestować prototypowy autobus, który pojawił się u nas po to, abyśmy mogli też pomóc stworzyć jeszcze lepszy produkt – dodają miejscy urzędnicy.

Prototypowy autobus to niskopodłogowy SANCITY 12LF CNG., o długości 12 m zasilany sprężonym gazem ziemnym CNG. Pojazd jest proekologiczny, ponieważ przyczynia się do poprawy jakości środowiska naturalnego, a przez to do redukcji tak dokuczliwego w ostatnich latach smogu.

W Sancity miejsc siedzących jest od 25 do 39, łącznie w autobusie zmieści się nawet 94 pasażerów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przypomnijmy, że to właśnie Autosan wygrał przetarg na dostawę dziesięciu 12-metrowych autobusów, które wraz z trzydziestoma 18-metrowymi przegubowcami marki Solaris, pojawią się na rzeszowskich drogach już w przyszłym roku.

– Prototyp Autosanu testujemy, by sprawdzić, czy autobusy, które mają być dla nas dostarczone, nie wymagają zmian – tłumaczy Anna Kowalska, dyrektor ZTM.  

Pod koniec br. ma być ogłoszony przetarg na kupno kolejnych 60 pojazdów. Łącznie ZTM zamierza w najbliższych latach kupić 130 autobusów, w tym 20 elektrycznych lub hybrydowych. Miasto chce, by wszystkie nowe pojazdy na rzeszowskich drogach jeździły najpóźniej w 2019 r. Wartość całego projektu wynosi ponad 165 mln zł.

W planach jest, aby popularną linię „koło” obsługiwały autobusy elektryczne marki Solaris, które na rzeszowskie ulice wyjadą najwcześniej we wrześniu 2018 roku. Przegubowce mają z kolei kursować na najbardziej obleganych liniach 11, 13, 17, 18, 19, 34, 36.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama