Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie zaprasza wszystkie mamy na bezpłatne badania organizowane z okazji Dnia Matki. W programie m.in. pomiary cukru i ciśnienia, EKG, mammografia, cytologia oraz wiele innych atrakcji.

Wydarzenie odbędzie się w piątek (25 maja) w przychodni ZOZ nr 2 przy ul Fredry 9 w Rzeszowie w godzinach 8:30-14.00. Z bezpłatnych świadczeń mogą skorzystać wszystkie mamy z terenu Rzeszowa i okolic – pakiet badań został przygotowany specjalnie z myślą o kobiecym zdrowiu.

– Dzień Matki to doskonała okazja, aby wykonać podstawowe badania profilaktyczne, o których na co dzień zapominamy lub nie mamy na nie czasu. Uczestnicy będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań krwi – mówi Katarzyna Tokarz, specjalista ds. marketingu w ZOZ nr 2.

Organizatorzy przygotowali kilka pakietów badań laboratoryjnych do wyboru: hormon Tyreotropowy – TSH (hormon tarczycy), rróby wątrobowe, kreatynina + mocznik (służą ocenie pracy nerek). Liczba pakietów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowo, przez cały czas trwania imprezy uczestniczki będą miały możliwość wykonania EKG, pomiarów ciśnienia i cukru we krwi oraz rozmowy z doświadczoną położną na temat samobadania piersi.

W tym wyjątkowym dniu pacjentki odwiedzające ZOZ nr 2 będą mogły również wykonać bezpłatną cytologię i mammografię. Z bezpłatnych badań cytologicznych skorzystać mogą panie w wieku 25-59 lat, które nie robiły cytologii w ciągu ostatnich trzech lat. Badanie wykonywane będzie w Poradni Ginekologicznej w godz. 7:30-10:00 przez doświadczonego lekarza ginekologa.

Z kolei mammografia wykonywana będzie w Pracowni Mammograficznej w godz. 8:30- 14:00. Ze świadczeń skorzystać mogą panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóćh lat nie miały wykonywanych badań mammograficznych. 

– Do współpracy zaprosiliśmy również rzeszowskie Amazonki, które podpowiedzą i doradzą, jak żyć po mastektomii, wskażą gdzie nabyć odpowiednie zaopatrzenie medyczne
i opowiedzą o zabiegach oszczędzających – mówi Katarzyna Tokarz.

To nie koniec atrakcji – dla chętnych organizator zaplanował również warsztaty kosmetyczne i porady wizażystki od Mary Kay. Wszystkie mamy będą mogły również zmierzyć skład masy ciała na specjalistycznej wadze Tanita oraz skonsultować wyniki z dietetyczkami z Projekt Zdrowie.

Oprócz tego, panie będą miały możliwość aby porozmawiać na temat  właściwego jadłospisu i modelowania sylwetki z ekspertkami ze Studio Figura. Pacjentki, które w piątek odwiedzą ZOZ nr 2, będą mogły również porozmawiać z trenerką ze Studia Kasi Twardzik, która opowie o tym, jak jednocześnie można pracować nad swoim zdrowiem fizycznym, równowagą wewnętrzną i emocjami.

– W tym nadzwyczajnym dniu każda mama znajdzie coś dla siebie – zachęca Katarzyna Tokarz.

HARMONOGRAM:

Badania i atrakcje 

7:30 – 10:00

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-59 lat, które nie były przebadane w ciągu ostatnich 3 lat

8:30 – 14:00

– badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat, które nie były przebadane w ciągu ostatnich 2 lat

– pakiety badań krwi: TSH, próby wątrobowe, kreatynina + mocznik

– pomiary ciśnienia i glukozy we krwi

– badania EKG

– nauka badania piersi na fantomach

– określenie wieku metabolicznego organizmu

– konsultacje z dietetykiem

– konsultacje z trenerami fitness

– konsultacje z rzeszowskimi Amazonkami

– zabiegi pielęgnacyjne na twarz i dłonie

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama