Do czwartego przetargu na przygotowanie dokumentacji pod przebudowę rzeszowskich deptaków zgłosiły się dwie firmy. Ale ich oferty mają braki.

Oferty złożyły firmy: Andrzeja Gomuły – AG Doradztwo i Projektowanie z Katowic i Promost z Rzeszowa. Ta pierwsza miejskim urzędnikom jest znana, bo startowała także w poprzednim przetargu. Oferta katowickiej firmy była jedyna. Ratusz jednak unieważnił przetarg, bo firma w terminie nie dostarczyła brakujących dokumentów.

Miasto ogłosiło czwarty przetarg. Urzędnicy otworzyli oferty. Teraz do przygotowania dokumentacji przebudowy rzeszowskich deptaków chętne są dwie firmy. Czy tym razem uda się uda się prace przyspieszyć. Nic z tych rzeczy.

– W ofertach są problemy. Tak jak ostatnio, zwróciliśmy się do wykonawców o poprawienie ofert i uzupełnienie. Sądzę, że w tym tygodniu wyślemy już zapytanie, czy oferty są poprawne – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Miasto ma za sobą już trzy bezskuteczne podejścia do wyłonienia firmy, która opracowałaby dokumentację projektową na przebudowę rzeszowskiego deptaka. Bez niej nie ma nawet co marzyć o rozpoczęciu prac budowlanych, które szacowane są na ok. 6 mln zł i miałyby się rozpocząć od ul. 3 Maja. W dalszej kolejności zaplanowano przebudowę ul. Kościuszki i Grunwaldzkiej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ratusz zwiększył o około 100 tys. zł – do 460 tys. – kwotę, którą jest w stanie wydać na dokumentację. Miasto wymagania projektowe pozostawiło bez zmian. Deptaki mają być przebudowane w stylu, które zachowały przedwojenne widokówki Rzeszowa. Inwestycja będzie prowadzona w oparciu o zwycięską koncepcję pracowni Pikul Architekci z Jasła.

Na deptakach, zamiast kostki, mają się pojawić granitowe płyty. Po obu stronach ulicy zostaną też posadzone drzewa. Koncepcja zakłada też ustawienie nowych kamiennych ławek z drewnianymi siedziskami, na których będą znajdować się tablice informacyjne o historii Rzeszowa. Podobne tablice mają być umieszczone w granitowych płytach chodnikowych.

Plan zakłada, że prace rozpoczną się w przyszłym roku.

(sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama