Przebudowa Stadionu Miejskiego. Układanie trawy na finiszu [ZDJĘCIA]

Na rzeszowskim Stadionie Miejskim dobiega końca układanie murawy. – Warta prawie 11 mln zł inwestycja zakończona zostanie w maju – zapowiada ratusz.

 

Stadion Miejski przy ul. Hetmańskiej dostosowywany jest do wymagań I ligi piłkarskiej. Prace ruszyły 20 listopada. Miały się zakończyć do 26 lutego, ale surowa zima spowodowała kilkumiesięczne opóźnienie. Wykonawcą robót jest firma Ada-Light z Gostynina.  

Aby stadion spełniał wymogi zaplecza piłkarskiej ekstraklasy konieczna była m.in. wymiana oświetlenia, budowa systemu podgrzewania murawy, drenażu. – Na płycie głównej stadionu układana jest obecnie trawa. Prawie dwie trzecie murawy jest już ułożone – mówił w czwartek Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa. 

W miejscu czterech 30-tonowych przestarzałych masztów pojawiły się dwa nowoczesne, nieco wyższe (57 m) od tych, które zostały zdemontowane. – Co istotne, nowy system oświetlenia jest inteligentny – pozwala m.in. skupić wiązkę światła na konkretnej konkurencji, której rozgrywki aktualnie odbywają się na stadionie – wyjaśniał Bajdak.

– Niewiele stadionów w Polsce może się pochwalić takimi parametrami. Mamy jeden z najnowocześniejszych systemów sterowania oświetleniem, możliwy z dowolnego IP komputera podpiętego do sieci. Po ulewnych deszczach nie powinno być też problemów z odprowadzaniem wody – mówią miejscy urzędnicy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ratusz twierdzi, że wykonawca robi wszyscy, aby inwestycję zakończyć w maju. W przyszłym tygodniu planowane są próby oświetlenia. Przebudowa stadionu jest jedną z większych tegorocznych inwestycji w Rzeszowie. Jej koszt to blisko 11 mln zł. Inwestycję dofinansowano z Rządowego Funduszu Inwestycji  Lokalnych.

Na stadionie, do 23 maja, mają być zamontowane także bandy pneumatyczne. – Odnowiono również boczne boisko treningowe. Ma ono nowe odwodnienie i nową nawierzchnię – mówi Urszula Kukulska, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta. 

Na zakończenie całej inwestycji czekają oba rzeszowskie kluby: Resovia i Stal. Resovia uzyskała od PZPN-u warunkową zgodę na grę na swoim stadionie przy ul. Wyspiańskiego, a Stal dzierżawi obiekt w Stalowej Woli, co kosztuje ją ok. 50 tys. zł za mecz.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama