Przebudowa ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Najtrudniejsza część inwestycji

To wymiana gruntu, którego nośność jest zbyt słaba. – Bez tej operacji  poszerzenie odcinka ulicy Wyspiańskiego byłoby niemożliwe – informuje ratusz.

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Jak informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, przebudowywany jest odcinek pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki i parkingiem hipermarketu b1 a przebudowanym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej.

– Ul. Wyspiańskiego w tej części była bardzo wąska – miała tylko od 4 do 4,5 metra, co powodowało utrudnienia w poruszaniu się samochodów – przypomina Artur Gernand. 

Jezdnia zostanie poszerzona do sześciu metrów, dzięki czemu, jak informują przedstawiciele ratusza, zmieszczą się dwa pasy ruchu. Wzdłuż ulicy powstanie chodnik, wody opadowe z rowów przejmie tu nowa kanalizacja deszczowa.

Częścią inwestycji także budowa nowego oświetlenia ulicy oraz przekładki i zabezpieczenie sieci podziemnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przebudowywany odcinek nie jest długi – ma 134 metry, ale inwestycja nie jest łatwa ze względu na niską nośność gruntu i konieczność ich wymiany na całym odcinku. Wykonawca wymienił już grunt na odcinku ok. 100 metrów. 

– Te prace są obecnie kontynuowane – dodaje Gernand. 

Wcześniej prowadzone były roboty rozbiórkowe przepustów, nawierzchni bitumicznej. Wykonano już także studnie rewizyjne i studzienki ścieków. Rozbudowa ul. Wyspiańskiego będzie kosztować prawie 1,8 mln zł.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama