Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

We wtorek (9 lipca) rozpoczną się nasadzenia drzew na ul. Grunwaldzkiej – poinformował w poniedziałek rzeszowski ratusz. Aby rośliny były w jak najlepszej kondycji zamontowane zostały systemy nawadniania i napowietrzania.

Modernizacja ulicy Grunwaldzkiej (od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowaniu z Sobieskiego), trwa od października zeszłego roku, pochłonie prawie 14 mln zł. W przebudowie jest 250-metrowy odcinek.

Największą i najdroższą częścią modernizacji ostatniego z trzech deptaków w rzeszowskim Śródmieściu była zakończona już przebudowa starych instalacji podziemnych, na co wydano ok. 6 mln zł.

– Częścią tej inwestycji była m.in. także przebudowa placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz ułożenie nowej nawierzchni z kamiennej kostki i granitowych płyt. Te prace też dobiegają już końca – poinformował Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza. 

Jednym z ostatnich elementów prac na Grunwaldzkiej jest posadzenie wysokich drzew. Graby w poniedziałek dotarły do Rzeszowa. We wtorek rozpocznie się ich sadzenie. Aby były w jak najlepszej kondycji zamontowane zostały systemy nawadniania i napowietrzania.

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pierwotnie przebudowa ul. Grunwaldzkiej miała się zakończyć w drugiej połowie września. -Prace są prowadzone jednak tak sprawnie, że inwestycja swój finał będzie miała pod koniec lipca – przypominają miejscy urzędnicy.

W czerwcu obiecywali, że do połowy lipca na deptaku pojawią się ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci oraz parklety, które ustawione będą na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej.

Przebudową Grunwaldzkiej zajmuje się firma OBO Polska z Rzeszowa. W 2018 roku za 2,4 mln zł zmodernizowano ulicę Kościuszki, rok wcześniej ulicę 3 Maja – za 7 mln zł.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama