Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
Reklama

Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek 2 września został zamknięty dla ruchu przejazd pod wiaduktem na ulicy Batorego w Rzeszowie.

Przebudowa wiaduktu jest jednym z etapów modernizacji stacji Rzeszów Główny. Inwestycja będzie kosztowała ok. 3,6 mln zł. Wiadukt jest w złym stanie technicznym. Pod obiektem jest tylko jeden pas ruchu i wąski chodnik. Ruch odbywa się wahadłowo, korki od ul. Siemieńskiego sięgają aż okolic ZUS-u.

Po rozebraniu wiaduktu przejazd pod nim zostanie pogłębiony i poszerzony tak, by zmieściły się pod nim dwa pasy ruchu, chodniki i ścieżka rowerowa. Następnie kolej wybuduje nowy wiadukt a miasto rozpocznie przebudowę drogi pod obiektem.

Jezdnia pod wiaduktem będzie poszerzona do 22 m, zmieni się także wysokość wiaduktu – z 2,8 m do 4,60 m. W poniedziałek 2 września wiadukt został zamknięty dla ruchu. Kierowcy jadący od ul. Siemieńskiego mogą przedostać się na południową stronę poprzez ul. Kochanowskiego i wiadukt Tarnobrzeski.

Natomiast jadący w odwrotną stronę – od al. Piłsudskiego przez Cieplińskiego, wiadukt Tarnobrzeski i ul. Kochanowskiego. Inny przejazd odbywa się ulicami Siemieńskiego, Ciepłowniczą do Rzecha, następnie na rondzie Jacka Kuronia do al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Piesi mają zapewnione przejście od ul. Kochanowskiego do placu Dworcowego kładką naziemną. Od 2 września zmienił się również rozkład jazdy na miejskich liniach autobusowych, obsługiwanych przez MPK: 5, 9, 12, 29, 59 i N1 oraz 15. Autobusy jeżdżą objazdami. 

Przebudowa wiaduktu potrwa ok. 13 miesięcy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: