Około 1,5 mln zł będzie kosztowała budowa dodatkowego pasa ruchu od ul. Kwiatkowskiego w kierunku al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

[Not a valid template]

 

Prace rozpoczęły się w środę, o czym poinformował nas pan Tomasz, Czytelnik Rzeszów News.

„Omijajcie skrzyżowanie ul. Kwiatkowskiego z ul. Cichą. Zaczęli prace drogowe przy Fracu i jest ruch wahadłowy. Robią się korki. Wybierajcie al. Sikorskiego czy ul. Graniczną” – napisał pan Tomasz.

Ratusz potwierdza, że w środę rozpoczęły się roboty.

– Zostanie dobudowany dodatkowy pas ruchu. W tej chwili trwają prace związane z przekładaniem instalacji podziemnej. Inwestycję realizuje firma Strabag. Budowa będzie kosztowała około 1,5 mln zł – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarząd Dróg w Rzeszowie, uszczegóławia zakres prowadzonych prac.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Od strony Budziwoja, na odcinku od ul. Kwiatkowskiego w kierunku al. Powstańców Warszawy od zatoki autobusowej zostanie poszerzony prawoskręt na długości około 300 metrów. Umożliwi on kierowcom bezpieczny skręt w ulice Cichą, Graniczną i Powstańców Warszawy. Mamy nadzieję, że prawoskręt skróci kolejki – mówi Magdoń.

Wydłużenie prawoskrętu jest tylko częścią większej inwestycji.

– Kolejnym etapem będzie przebudowa ul. Granicznej – od ul. Cichej do al. Powstańców Warszawy, gdzie powstanie sygnalizacja świetlna. Ta droga będzie alternatywą dla osób jadących od strony Budziwoja. Inwestycję zamierzamy zrealizować do połowy przyszłego roku – dodaje dyrektor Magdoń.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama